Personer med emneord «Læreplanstudier»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Azita Afsar Afsar, Azita Universitetslektor +47-22857326 azita.afsar@iped.uio.no Didaktikk, Læreplanstudier, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogikk, Danning, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Kunnskap i skolen, Utdanningsreformer, Systemteori
Bilde av Britt Ulstrup  Engelsen Engelsen, Britt Ulstrup Professor emeritus +47-22855281 b.u.engelsen@iped.uio.no Pedagogikk, Læreplanstudier, Utdanningsreformer
Bilde av Finn R. Hjardemaal Hjardemaal, Finn R. Førsteamanuensis +47-22855296 f.r.hjardemaal@iped.uio.no Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Oppdragelesesteori, Lærerutdanningsforskning, Danning, Kvantitativ metodologi, Kvalitativ metodologi, Pedagogikk, Læreplanstudier
Bilde av Berit Karseth Karseth, Berit Professor +47-22855292 berit.karseth@iped.uio.no Utdanningsreformer, Læreplanstudier, Pedagogikk, Høyere utdanning
Bilde av Maike Luimes Luimes, Maike Stipendiat +47-22858578 maike.luimes@iped.uio.no Danning, Didaktikk, Utdanningsreformer, Læreplanstudier, Pedagogikk
Bilde av Sven  Nilsen Nilsen, Sven Professor emeritus sven.nilsen@isp.uio.no Spesialundervisning, Tilpasset og inkluderende opplæring, Læreplanstudier, Utdanningsreformer, Individuelle opplæringsplaner, Evalueringsforskning, Mobbing, Uro i Skolen
Bilde av Aud Marit Simensen Simensen, Aud Marit Professor emerita a.m.simensen@ils.uio.no Læring og utdanning, Læreplanstudier, Fagdidaktikk, Anvendt språkvitenskap
Bilde av Kirsten Sivesind Sivesind, Kirsten Førsteamanuensis +47-22857609 kirsten.sivesind@iped.uio.no Læreplanstudier, Pedagogikk, Undervisning, Utdanningspolitikk, Utdanningsreformer, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Bilde av Kamil Øzerk Øzerk, Kamil Professor +47-22855347 kamil.ozerk@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Læringsutbytte, Utdanningsreformer, Tilpasset og inkluderende opplæring, Klasseromsforskning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Læreplanstudier