Vitenskapelig ansatte - Side 2

Personer 26 - 50 av 102
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Gunnar Gjone Gjone, Gunnar Professor emeritus gunnar.gjone@ils.uio.no Matematikkdidaktikk, Læring og utdanning, Fagdidaktikk
Bilde av Silje Kristin Gloppen Gloppen, Silje Kristin Stipendiat +47-99690769 s.k.gloppen@ils.uio.no
Bilde av Jan Grannäs Grannäs, Jan Førsteamanuensis jan.grannas@ils.uio.no
Bilde av Greta Björk Gudmundsdottir Gudmundsdottir, Greta Björk Førsteamanuensis +47-22855697 g.b.gudmundsdottir@ils.uio.no Læring og utdanning, Praksis, IKT og læring, Lærerutdanningsforskning, Komparative og internasjonale studier
Bilde av Ann Elisabeth Gunnulfsen Gunnulfsen, Ann Elisabeth Universitetslektor +47-22858557 97759928 +4797759928 a.e.gunnulfsen@ils.uio.no Utdanningsledelse, Styring av utdanning, Læring, Læring og utdanning, CLEG, Nasjonale prøver, Testing, Læreplan
Bilde av Jeffrey B.  Hall Hall, Jeffrey B. Postdoktor +4722857617 Skype for Business: jeffreyh@uio.no jeffrey.hall[replace with at]ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Tilsyn, Policy, Utdanningsrett, Organisasjonsteori
Hartvigsen, Kirsten Marie Førstelektor k.m.hartvigsen@ils.uio.no
Bilde av Ida Katrine R Hatlevik Hatlevik, Ida Katrine R Førsteamanuensis 98005256 i.k.r.hatlevik@ils.uio.no
Bilde av Trond Eiliv Hauge Hauge, Trond Eiliv Professor emeritus t.e.hauge@ils.uio.no IKT og læring, Lærerutdanning, Design for undervisning
Bilde av Glenn Ole Hellekjær Hellekjær, Glenn Ole Professor +47-22857364 +47-92831622 g.o.hellekjar@ils.uio.no Fagdidaktikk, Engelskdidaktikk, Fremmedspråk, Læring og utdanning
Bilde av Kristin Helstad Helstad, Kristin Førsteamanuensis +47-22854066 +47-95273101 95273101 kristin.helstad@ils.uio.no Utdanningsledelse, Læring og utdanning, Norskdidaktikk, Skoleutvikling
Bilde av Frøydis Hertzberg Hertzberg, Frøydis Professor emerita froydis.hertzberg@ils.uio.no Skriveforskning, Retorikk, Fagdidaktikk, Muntlige ferdigheter, Kunnskap i skolen, Sjangerundervisning, Akademisk skriving, Norskdidaktikk
Bilde av Arne Hole Hole, Arne Førsteamanuensis +47-22855048 arne.hole@ils.uio.no Matematikk, TIMSS, Matematikkdidaktikk
Bilde av Sylvi Stenersen Hovdenak Hovdenak, Sylvi Stenersen Professor +47-22857877 s.s.hovdenak@ils.uio.no Læring og utdanning
Bilde av Rita Hvistendahl Hvistendahl, Rita Instituttleder 22844030 97128718 r.e.hvistendahl@ils.uio.no Norskdidaktikk, Læring og utdanning, Fagdidaktikk
Ingulfsen, Line Stipendiat +47-22852920 +4797599159 line.ingulfsen@ils.uio.no Pedagogikk, sosiokulturell teori, Multimodalitet, Literacy, IKT og læring, Læremidler
Jahnsen, Vanja Røkkum Stipendiat v.r.jahnsen@ils.uio.no
Bilde av Fredrik Jensen Jensen, Fredrik Forsker +47-22844591 fredrik.jensen@ils.uio.no
Bilde av Ragnhild Engdal Jensen Jensen, Ragnhild Engdal Stipendiat r.e.jensen@ils.uio.no EKVA
Bilde av Ruth Jensen Jensen, Ruth Førsteamanuensis +47-22844857 +4745411604 ruth.jensen@ils.uio.no Læring og utdanning, utdanningsledelse, sosiokulturell teori, Interaksjonsanalyse, Aktivitetsteori
Bilde av Inga Staal  Jenset Jenset, Inga Staal Postdoktor 98853440 i.s.jenset@ils.uio.no Klasseromsforskning, Fagdidaktikk, Lærerutdanningsforskning, Lærerutdanning, Praksis, Pedagogikk
Bilde av Doris Jorde Jorde, Doris Professor +47-22856110 +47-93406990 doris.jorde@ils.uio.no
Bilde av Marit Kjærnsli Kjærnsli, Marit Førsteamanuensis +47-22854153 +47-97726569 marit.kjarnsli@ils.uio.no EKVA, Læring og utdanning
Bilde av Kirsti Klette Klette, Kirsti Professor +47-22855285 kirsti.klette@ils.uio.no Klasseromsforskning, Læringsutbytte, Videoanalyse, Læring og utdanning, Pedagogikk
Bilde av Erik Knain Knain, Erik Professor +47-22858252 erik.knain@ils.uio.no Inquiry-based learning, Naturfagdidaktikk, scientific literacy, Klasseromsforskning, Socio-scientific issues