Vitenskapelige ansatte - Side 3

Personer 51 - 75 av 96
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tone Kvernbekk Kvernbekk, Tone Professor og stedfortrendende instituttleder +47-22858164 tone.kvernbekk@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogisk filosofi
Bilde av Leif Christian Lahn Lahn, Leif Christian Professor +47-22857076 +47-99557448 l.c.lahn@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring, IKT og læring, Kvalitativ metodologi, Voksenopplæring
Bilde av Ørjan Flygt Landfald Landfald, Ørjan Flygt Universitetslektor +47-22855303 +47-97702706 o.f.landfald@iped.uio.no Pedagogikk, Undervisning
Bilde av Jon Lauglo Lauglo, Jon Professor emeritus +47-22855381 jon.lauglo@iped.uio.no Pedagogikk, Klasse ulikhet og utdanning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvantitative utdanningsanalyser, Minoritetsspråklige barn og unge, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Yrkesutdanning, Samfunnsfag
Bilde av Joshua Lawrence Lawrence, Joshua Førsteamanuensis +47-22858153 joshua.lawrence@iped.uio.no Pedgaogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Kvantitativ metodologi
Bilde av Arne Ola Lervåg Lervåg, Arne Ola Professor +47-22844701 a.o.lervag@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker, Pedagogikk
Bilde av Suzanne Stiver Lie Lie, Suzanne Stiver Professor Emerita +47-22144397 +47-93693597 s.s.lie@iped.uio.no Utdanningssosiologi, Kvinne og Kjønnstudier, Komparative og internasjonale studier, multikulturell utdannelse, pedagogikk
Bilde av Sigmund Lieberg Lieberg, Sigmund Professor emeritus sigmund.lieberg@iped.uio.no Pedagogikk, Didaktikk, Skoleutvikling
Bilde av Fengshu Liu Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no Pedagogikk, Ungdom, Kjønn, Kjønnsforskning, Generasjon, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Moderne oppvekst, Identitetprosesser og læring, Danning, Kina, Norge, kvalitative metoder
Bilde av Sten  Ludvigsen Ludvigsen, Sten Dekan 22840712 95774652 stenl@iped.uio.no læring, kvalitative metoder, interaksjonsanalyse, vitenskapsteori
Bilde av Maike Luimes Luimes, Maike Stipendiat +47-22858578 maike.luimes@iped.uio.no Pedagogikk, Didaktikk, Læreplanstudier, Utdanningsreformer, Danning
Bilde av Kirsten Hofgaard Lycke Lycke, Kirsten Hofgaard Professor emeritus +47-22855394 k.h.lycke@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Rådgivning og innovasjon, Universitetspedagogikk, Kvalitetssikring og vurdering
Bilde av Lars Løvlie Løvlie, Lars Professor Emeritus +47-40248461 lars.lovlie@iped.uio.no Pedagogikk, Danning, Pedagogiske grunnlagsspørsmål
Bilde av Helgard Mahrdt Mahrdt, Helgard Statsstipendiat +47-22856974 +47-99356894 helgard.mahrdt@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål
Bilde av Anders Mørch Mørch, Anders Professor +47-22840713 48021736 +47-48021736 anders.morch@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Arbeidslivslæring, Læring gjennom design, Samarbeidslæring, Sosioteknisk design, Læringsanalyse, Forskerutdanning
Bilde av Peter Maassen Maassen, Peter Professor +47-22844122 peter.maassen@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning
Bilde av Monika Bærøe Nerland Nerland, Monika Bærøe Professor +47-22858172 m.b.nerland@iped.uio.no Pedagogikk, Profesjonskunnskap, Profesjonsutdanning, Høyere utdanning, Arbeidslivslæring, Kunnskapspraksiser
Bilde av Markku Niemivirta Niemivirta, Markku Førsteamanuensis +47-22857778 markku.niemivirta@iped.uio.no Pedagogikk, Læring, Motivasjon, Nevrologi
Bilde av Bodil Stokke Olaussen Olaussen, Bodil Stokke Professor emeritus +47-22844406 b.s.olaussen@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring
Bilde av Maren Omland Omland, Maren Stipendiat +47-22840714 maren.omland@iped.uio.no Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Digitale læringsomgivelser, Norskdidaktikk
Bilde av Emily C Oswald Oswald, Emily C Stipendiat +47- 22840732 e.c.oswald@iped.uio.no Pedagogikk, Museum, Digitale læringsomgivelser, Digitalt kulturvern
Bilde av Palmyre Pierroux Pierroux, Palmyre Professor +47 22840737 palmyre.pierroux@iped.uio.no ICT and learning, Museums and communication, Multimodalitet, Social media
Bilde av Ingvill Rasmussen Rasmussen, Ingvill Førsteamanuensis +47-22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research
Bilde av Kristin Rogde Rogde, Kristin Forsker +47-22857802 kristin.rogde@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse, Leseutvikling, Tospråklig utvikling
Bilde av Monica Ylva Helene Rudberg Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 m.y.h.rudberg@iped.uio.no Pedagogikk, Kjønn, Ungdom, Psykososial teori, Identitet, Moderne oppvekst