Vitenskapelige ansatte - Side 2

Personer 26 - 50 av 61
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anett Kaale Kaale, Anett Førsteamanuensis +47-22856636 +47-41780045 anett.kaale@isp.uio.no autismespekterforstyrrelse, autisme, sosial kommunikasjon, barnehage, intervensjon
Bilde av Linda Larsen Larsen, Linda Postdoktor +47-22857733 linda.larsen@isp.uio.no
Litovsky, Ruth Professor II
Bilde av Anita Lopez-Pedersen Lopez-Pedersen, Anita Stipendiat +47-22854442 918 30 469 anita.lopez-pedersen@isp.uio.no matematikkvansker, spesialpedagogikk
Bilde av Ulrika Lövkvist Lövkvist, Ulrika Førsteamanuensis +47-22859165 ulrika.lofkvist@isp.uio.no
Malmo, Stein Vitenskapelig assistent 58053 stein.malmo@isp.uio.no
Bilde av Elisabeth McGuire McGuire, Elisabeth Universitetslektor +47-22858044 elisabeth.mcguire@isp.uio.no
Bilde av Monica Melby-Lervåg Melby-Lervåg, Monica Professor/ Forskningsleder Institutt for spesialpedgaogikk 22858138 monica.melby-lervag@isp.uio.no meta-analyse språkstimulering kunnskapsoppsummering arbeidshukommelse dysleksi språkvansker minoritetsspråklige
Bilde av Liv Heidi Mjelve Mjelve, Liv Heidi Førsteamanuensis / Faglig studieleder +47-22858131 l.h.mjelve@isp.uio.no Rådgivning og innovasjon, Spesialpedagogikk, Psykososiale vansker, Kommunikasjon
Bilde av Gøril Moljord Moljord, Gøril Stipendiat +47-22845631 goril.moljord@isp.uio.no Etikk, Autonomi, Individuelle opplæringsplaner (IOP), Inkludering, Spesialpedagogikk, Selvbestemmelse, Pedagogisk filosofi, Spesialundervisning, ADL (activities of daily living), Utfordrende atferd, Utviklingshemning
Bilde av Riikka-Maija Mononen Mononen, Riikka-Maija Førsteamanuensis +47-22855638 r.m.mononen@isp.uio.no
Bilde av Ivar Morken Morken, Ivar Førsteamanuensis +47-22858123 ivar.morken@isp.uio.no Kultur, Migrasjon, Sosialisering, Funksjonshemning, Normalitet, Avvik, Skolebytte
Bilde av Sonia Muñoz Llort Muñoz Llort, Sonia Universitetslektor +47-22856715 s.m.llort@isp.uio.no
Bilde av Guri Engernes Nielsen Nielsen, Guri Engernes Universitetslektor +47-22855518 + 47 22 85 55 18 g.e.nielsen@isp.uio.no Hyperacusis/ Lydoverfølsomhet, Tinnitus, Audiopedagogikk, Hørsel, Voksenrehabilitering
Bilde av Sven  Nilsen Nilsen, Sven Professor emeritus sven.nilsen@isp.uio.no Spesialundervisning, Tilpasset og inkluderende opplæring, Læreplanstudier, Utdanningsreformer, Individuelle opplæringsplaner, Evalueringsforskning, Mobbing, Uro i Skolen
Bilde av Anders Nordahl-Hansen Nordahl-Hansen, Anders Postdoktor +47 22857356 +47 40873179 a.j.nordahl-hansen@isp.uio.no Autisme, Utviklingpsykologi, Autism Spectrum Disorder (ASD)
Bilde av Geir Nyborg Nyborg, Geir Førsteamanuensis +47-22859182 geir.nyborg@isp.uio.no rådgivning og innovasjon, tilpasset og inkluderende opplæring, Psykososiale vansker, spesialundervisning, spesialpedagogikk
Bilde av Kari-Anne Bottegaard Næss Næss, Kari-Anne Bottegaard Professor +47-22859163 +47-922 40 741 k.a.b.nass@isp.uio.no Spesialpedagogikk, spesialundervisning, språkutvikling og språkvansker, leseutvikling- og lesevansker, utviklingshemming, Down syndrom
Bilde av Athanasios Protopapas Protopapas, Athanasios Professor +47-22857705 athanasios.protopapas@isp.uio.no
Bilde av Hanne Røe-Indregård Røe-Indregård, Hanne Stipendiat +47-22858045 hanne.roe-indregard@isp.uio.no
Bilde av Ingvild Røste Røste, Ingvild Universitetslektor +47-22858109 ingvild.roste@isp.uio.no Logopedi, Språk, Afasi
Sid, Susanna Professor II susanna.sid@isp.uio.no
Bilde av Hanne Marie Høybråten Sigstad Sigstad, Hanne Marie Høybråten Førsteamanuensis +47-22858127 h.m.h.sigstad@isp.uio.no Sjeldne funksjonshemninger, Utviklingshemning, Mestring og livskvalitet hos utsatte grupper., Spesialpedagogikk, Tilpasset og inkluderende opplæring, Habilitering og rehabilitering, Adferdsrelaterte lærevansker
Bilde av Åse Sjøstrand Sjøstrand, Åse Stipendiat ase.sjostrand@isp.uio.no Stamming, Taleflytvansker, Barnehagebarn
Bilde av Stine Solberg Solberg, Stine Stipendiat +47-22858134 stine.solberg@isp.uio.no Psykososiale vansker, Innagerende atferd