Vitenskapelige ansatte - Side 2

Personer 26 - 50 av 58
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jarl Kleppe Kristensen Kristensen, Jarl Kleppe Vitenskapelig assistent +47-22858022 j.k.kristensen@isp.uio.no
Bilde av Anett Kaale Kaale, Anett Førsteamanuensis +47-22856636 +47-41780045 anett.kaale@isp.uio.no autismespekterforstyrrelse, autisme, intervensjon, barnehage, sosial kommunikasjon
Bilde av Linda Larsen Larsen, Linda Postdoktor +47-22857733 linda.larsen@isp.uio.no
Litovsky, Ruth Professor II
Bilde av Anita Lopez-Pedersen Lopez-Pedersen, Anita Stipendiat +47-22854442 918 30 469 anita.lopez-pedersen@isp.uio.no matematikkvansker, spesialpedagogikk
Bilde av Ulrika Lövkvist Lövkvist, Ulrika Førsteamanuensis +47-22859165 ulrika.lofkvist@isp.uio.no
Bilde av Monica Melby-Lervåg Melby-Lervåg, Monica Professor +47-22858138 monica.melby-lervag@isp.uio.no meta-analyse språkstimulering kunnskapsoppsummering arbeidshukommelse dysleksi språkvansker minoritetsspråklige
Bilde av Liv Heidi Mjelve Mjelve, Liv Heidi Førsteamanuensis / Faglig studieleder +47-22858131 l.h.mjelve@isp.uio.no Rådgivning og innovasjon, Spesialpedagogikk, Kommunikasjon, Psykososiale vansker
Bilde av Gøril Moljord Moljord, Gøril Stipendiat +47-22845631 goril.moljord@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Utviklingshemning, Autonomi, Selvbestemmelse, Spesialundervisning, Individuelle opplæringsplaner (IOP), ADL (activities of daily living), Inkludering, Utfordrende atferd, Pedagogisk filosofi, Etikk
Bilde av Riikka-Maija Mononen Mononen, Riikka-Maija Førsteamanuensis +47-22855638 r.m.mononen@isp.uio.no
Bilde av Ivar Morken Morken, Ivar Førsteamanuensis +47-22858123 ivar.morken@isp.uio.no Kultur, Migrasjon, Sosialisering, Funksjonshemning, Normalitet, Avvik, Skolebytte
Bilde av Guri Engernes Nielsen Nielsen, Guri Engernes Universitetslektor +47-22855518 + 47 22 85 55 18 g.e.nielsen@isp.uio.no Hørsel, Audiopedagogikk, Tinnitus, Hyperacusis/ Lydoverfølsomhet, Voksenrehabilitering
Bilde av Anders Nordahl-Hansen Nordahl-Hansen, Anders Postdoktor +47 22857356 +47 40873179 a.j.n.hansen@isp.uio.no Autisme, Utviklingpsykologi, Autism Spectrum Disorder (ASD)
Bilde av Geir Nyborg Nyborg, Geir Førsteamanuensis +47-22859182 geir.nyborg@isp.uio.no Psykososiale vansker, tilpasset og inkluderende opplæring, spesialundervisning, spesialpedagogikk, rådgivning og innovasjon
Bilde av Kari-Anne Bottegaard Næss Næss, Kari-Anne Bottegaard Førsteamanuensis +47-22859163 922 40 741 k.a.b.nass@isp.uio.no Spesialpedagogikk, spesialundervisning, språkutvikling og språkvansker, leseutvikling- og lesevansker, utviklingshemming, Down syndrom
Bilde av Athanasios Protopapas Protopapas, Athanasios Professor +47-22857705 athanasios.protopapas@isp.uio.no
Bilde av Berit  Rognhaug Rognhaug, Berit Professor +47-22858120 berit.rognhaug@isp.uio.no Habilitering og rehabilitering, IKT og læring, spesialpedagogikk, Spesialundervisning, Utviklingshemning, Utviklingshemning i et livsløpsperspektiv, Opplæring og habilitering for mennesker med utviklingshemning, IKT i spesialundervisning, Læringsutbyttet hos mennesker med utviklingshemning.
Bilde av Hanne Røe-Indregård Røe-Indregård, Hanne Vitenskapelig assistent +47-22858045 hanne.roe-indregard@isp.uio.no
Bilde av Ingvild Røste Røste, Ingvild Universitetslektor +47-22858109 ingvild.roste@isp.uio.no Logopedi, Språk, Afasi
Sid, Susanna Professor II susanna.sid@isp.uio.no
Bilde av Hanne Marie Høybråten Sigstad Sigstad, Hanne Marie Høybråten Førsteamanuensis +47-22858127 h.m.h.sigstad@isp.uio.no Adferdsrelaterte lærevansker, Habilitering og rehabilitering, Spesialpedagogikk, Tilpasset og inkluderende opplæring, Utviklingshemning, Sjeldne funksjonshemninger, Mestring og livskvalitet hos utsatte grupper.
Bilde av Stine Solberg Solberg, Stine Stipendiat +47-22858134 stine.solberg@isp.uio.no Innagerende atferd, Psykososiale vansker
Bilde av Renee Speyer Speyer, Renee Professor +47-22858140 renee.speyer@isp.uio.no
Bilde av Hilde Ryli Straume Straume, Hilde Ryli Universitetslektor +47-22856730 h.r.straume@isp.uio.no
Bilde av Steinar Theie Theie, Steinar Førsteamanuensis +47-22858058 +47-90841167 steinar.theie@isp.uio.no