Personer med emneord «Pedagogikk» - Side 3

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kirsti Klette Klette, Kirsti Professor +47-22855285 kirsti.klette@ils.uio.no Klasseromsforskning, Læringsutbytte, Videoanalyse, Læring og utdanning, Pedagogikk
Bilde av Anders Kluge Kluge, Anders Forsker +47-22840710 anders.kluge@iped.uio.no Interaksjonsdesign, IKT og læring, Pedagogikk
Bilde av Svitlana Kucherenko Kucherenko, Svitlana Stipendiat +47-22840854 svitlana.kucherenko@iped.uio.no Språk og leseforståelse, Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Bilde av Tone Kvernbekk Kvernbekk, Tone Professor og stedfortrendende instituttleder +47-22858164 tone.kvernbekk@iped.uio.no Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogisk filosofi, Pedagogikk
Bilde av Leif Christian Lahn Lahn, Leif Christian Professor +47-22857076 +47-99557448 l.c.lahn@iped.uio.no Voksenopplæring, IKT og læring, Arbeidslivslæring, Pedagogikk, Kvalitativ metodologi
Bilde av Ørjan Flygt Landfald Landfald, Ørjan Flygt Universitetslektor +47-22855303 +47-97702706 o.f.landfald@iped.uio.no Pedagogikk, Undervisning
Bilde av Jon Lauglo Lauglo, Jon Professor emeritus +47-22855381 jon.lauglo@iped.uio.no Klasse ulikhet og utdanning, Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvantitative utdanningsanalyser, Minoritetsspråklige barn og unge, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Yrkesutdanning, Samfunnsfag
Bilde av Arne Ola Lervåg Lervåg, Arne Ola Professor +47-22844701 a.o.lervag@iped.uio.no Minoritetsspråklige barn og unge, Pedagogikk, Språkutvikling og språkvansker, Leseforståelse og tekstbasert læring
Bilde av Elin Rødahl Lie Lie, Elin Rødahl Universitetslektor +47-22855607 e.r.lie@iped.uio.no Likestilling, Pedagogikk, Kjønnsforskning, Danning, Pedagogisk filosofi
Bilde av Suzanne Stiver Lie Lie, Suzanne Stiver Professor Emerita +47-22144397 +47-93693597 s.s.lie@iped.uio.no Kvinne og Kjønnstudier, multikulturell utdannelse, Komparative og internasjonale studier, Utdanningssosiologi, pedagogikk
Bilde av Sigmund Lieberg Lieberg, Sigmund Professor emeritus sigmund.lieberg@iped.uio.no Skoleutvikling, Pedagogikk, Didaktikk
Bilde av Fengshu Liu Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Bilde av Maike Luimes Luimes, Maike Stipendiat +47-22858578 maike.luimes@iped.uio.no Danning, Didaktikk, Utdanningsreformer, Læreplanstudier, Pedagogikk
Bilde av Kirsten Hofgaard Lycke Lycke, Kirsten Hofgaard Professor emeritus +47-22855394 k.h.lycke@iped.uio.no Høyere utdanning, Rådgivning og innovasjon, Universitetspedagogikk, Kvalitetssikring og vurdering, Pedagogikk
Bilde av Lars Løvlie Løvlie, Lars Professor Emeritus +47-40248461 lars.lovlie@iped.uio.no Danning, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogikk
Bilde av Helgard Mahrdt Mahrdt, Helgard Statsstipendiat +47-22856974 +47-99356894 helgard.mahrdt@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål
Bilde av Anders Mørch Mørch, Anders Professor +47-22840713 48021736 +47-48021736 anders.morch@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Arbeidslivslæring, Læring gjennom design, Samarbeidslæring, Sosioteknisk design, Læringsanalyse, Forskerutdanning
Bilde av Peter Maassen Maassen, Peter Professor +47-22844122 peter.maassen@iped.uio.no Høyere utdanning, Pedagogikk
Bilde av Monika Bærøe Nerland Nerland, Monika Bærøe Professor +47-22858172 monika.nerland@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring, Profesjonsutdanning, Høyere utdanning, Kunnskapspraksiser, Profesjonskunnskap
Bilde av Markku Niemivirta Niemivirta, Markku Førsteamanuensis +47-22857778 markku.niemivirta@iped.uio.no Pedagogikk, Læring, Nevrologi, Motivasjon
Bilde av Bodil Stokke Olaussen Olaussen, Bodil Stokke Professor emeritus +47-22844406 b.s.olaussen@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring
Bilde av Maren Omland Omland, Maren Stipendiat +47-22840714 maren.omland@iped.uio.no Digitale læringsomgivelser, Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Norskdidaktikk
Bilde av Emily C Oswald Oswald, Emily C Stipendiat +47- 22840732 e.c.oswald@iped.uio.no Pedagogikk, Museum, Digitale læringsomgivelser, Digitalt kulturvern
Bilde av Ingvill Rasmussen Rasmussen, Ingvill Førsteamanuensis +47-22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no IKT og læring, Samtaler, Design-based research, Klasseromsforskning, Kvalitativ metodologi, Rådgivning, Dialog i klasserommet, Samarbeidslæring, Sosiale medier, 21st century skill, Literacy, Pedagogikk
Bilde av Monica Ylva Helene Rudberg Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 m.y.h.rudberg@iped.uio.no Psykososial teori, Ungdom, Pedagogikk, Kjønn, Identitet, Moderne oppvekst