Personer med emneord «Moderne oppvekst»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hans Christian Arnseth Arnseth, Hans Christian Førsteamanuensis og forskningsleder +47-22855348 +47-92245443 h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Identitetprosesser og læring
Bilde av Ola Erstad Erstad, Ola Instituttleder +47-22855216 +47-92421396 ola.erstad@iped.uio.no IKT og læring, Moderne oppvekst, Klasseromsforskning, Pedagogikk, Formell og uformell læring, Kunnskap i skolen, Skoleutvikling
Bilde av Øystein Gilje Gilje, Øystein Førsteamanuensis +47-22858186 oystein.gilje@ils.uio.no IKT og læring, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Moderne oppvekst, Kunnskap i skolen, Pedagogikk
Bilde av Kristinn Hegna Hegna, Kristinn Førsteamanuensis +47-22840711 kristinn.hegna@iped.uio.no Identitet, Sosial ulikhet og utdanning, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Kvantitative utdanningsanalyser, Etnisitet, Moderne oppvekst, Seksualitet, Overganger, Kjønn, Kvalitativ metodologi, Pedagogikk, Yrkesfag
Bilde av Fengshu Liu Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Bilde av Monica Ylva Helene Rudberg Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 m.y.h.rudberg@iped.uio.no Psykososial teori, Ungdom, Pedagogikk, Kjønn, Identitet, Moderne oppvekst
Bilde av Kenneth Silseth Silseth, Kenneth Førsteamanuensis +47-22857637 kenneth.silseth@iped.uio.no Pedagogikk, Sosiokulturell teori, IKT og læring, Klasseromsforskning, Identitetprosesser og læring, Moderne oppvekst