Personer med emneord «Pedagogikk» - Side 2

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anniken Hotvedt Sundby Sundby, Anniken Hotvedt Stipendiat +47 22856627 +47-99330742 a.h.sundby@iped.uio.no Pedagogikk, Læreplanstudier, Læreplanteori, Skolereformer, Norskfaget, Didaktikk
Bilde av Afshan Bibi Bibi, Afshan Stipendiat +47 22854131 afshan.bibi@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvalitativ metodologi
Bilde av Dilman Nomat Nomat, Dilman Stipendiat +47 22854125 dilman.nomat@iped.uio.no Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Bilde av Christopher Sadorge Sadorge, Christopher Stipendiat +47 22858053 christopher.sadorge@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring, Digitalisering
Bilde av Anna Therese Steen-Utheim Steen-Utheim, Anna Therese Førsteamanuensis a.t.steen-utheim@iped.uio.no Pedagogikk, Undervisning, Digitalisering, Høyere utdanning, Universitetspedagogikk
Bilde av Aurora Jacobsen Evenshaug Evenshaug, Aurora Jacobsen Stipendiat +47 22856162 a.j.evenshaug@iped.uio.no Pedagogikk, Danning, Pedagogisk filosofi
Bilde av Enrica Donolato Donolato, Enrica Postdoktor enrica.donolato@iped.uio.no Pedagogikk, Dysleksi, Meta-analyse
Bilde av Øystein Gilje Gilje, Øystein Professor +47 22858186 41217141 oystein.gilje@uv.uio.no Pedagogikk, Barn og ungdoms utdanningsforløp, IKT og læring, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst
Bilde av Anne Grete Ebbesen Ebbesen, Anne Grete a.g.ebbesen@ils.uio.no Læring og utdanning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Kunnskap i skolen, Identitetsprosesser og utdanning
Bilde av Alfredo Jornet Gil Jornet Gil, Alfredo Professor +47 22840146 95156142 a.j.gil@ils.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Meningsdanning, Læringskontekst, Blandede virkeligheter
Bilde av Veslemøy Rydland Rydland, Veslemøy Professor +47 22844776 veslemoy.rydland@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Språk og kommunikasjon, Leseforståelse og tekstbasert læring, Tospråklig utvikling, Rådgivning, Innovasjon, Sosioemosjonell utvikling
Bilde av Vibeke Grøver Grøver, Vibeke Professor +47 22857601 vibeke.grover@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker
Bilde av Torill Strand Strand, Torill Professor +47 22855388 torill.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Semiotikk, Diskursanalyse, Retorikk, Danning, Demokratisering, Kosmopolitisme, Globalt medborgerskap
Bilde av Victoria de Leon Born Born, Victoria de Leon Stipendiat +47 93034345 v.de.l.born@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet, Sosialisering
Bilde av Åsa Mäkitalo Mäkitalo, Åsa Professor +47 22855033 asa.makitalo@iped.uio.no Pedagogikk, Profesjonskunnskap, Arbeidslivslæring
Bilde av Ymkje Elisabeth Haverkamp Haverkamp, Ymkje Elisabeth Stipendiat +47 22858130 y.e.haverkamp@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Kvantitativ metodologi
Bilde av Tone Sofie Røsholt Røsholt, Tone Sofie Stipendiat t.s.rosholt@iped.uio.no Pedagogikk, Profesjonskunnskap, Barnehage
Bilde av Kirsten Sivesind Sivesind, Kirsten Førsteamanuensis +47 22857609 kirsten.sivesind@iped.uio.no Pedagogikk, Danning, Didaktikk, Læreplanstudier, Utdanningshistorie, Utdanningspolitikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Bilde av Rolf Erik Jorgenson Steier Steier, Rolf Erik Jorgenson Professor II 90692626 r.e.j.steier@iped.uio.no Pedagogikk, Læringsarenaer, Teknologibasert læring, Design, Interaksjon, Universitetspedagogikk
Bilde av Helge Ivar Strømsø Strømsø, Helge Ivar Professor +47 22858188 h.i.stromso@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Leseforståelse og tekstbasert læring
Bilde av Ingvill Rasmussen Rasmussen, Ingvill Professor +47 22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research, Dialog i klasserommet, 21st century skill
Bilde av Ivar Bråten Bråten, Ivar Professor +47 22855282 ivar.braten@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring
Bilde av Kamil Øzerk Øzerk, Kamil Professor +47 22855347 kamil.ozerk@iped.uio.no Pedagogikk, Klasseromsforskning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Læreplanstudier, Læringsutbytte, Minoritetsspråklige barn og unge, Tilpasset og inkluderende opplæring, Utdanningsreformer
Bilde av Kenneth Silseth Silseth, Kenneth Professor +47 22857637 kenneth.silseth@iped.uio.no IKT og læring, Klasseromsforskning, Digitale læringsomgivelser, Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Ungdom, sosiokulturell teori, interaksjonsanalyse, Identitetprosesser og læring, Formell og uformell læring, Moderne oppvekst
Bilde av Ola Andres Erstad Erstad, Ola Andres Professor +47 22855216 o.a.erstad@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Skoleutvikling, Formell og uformell læring