Personer med emneord «Pedagogikk» - Side 2

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Helge Ivar Strømsø Strømsø, Helge Ivar Professor +47 22858188 h.i.stromso@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Leseforståelse og tekstbasert læring
Bilde av Ingvill Rasmussen Rasmussen, Ingvill Professor +47 22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research, Dialog i klasserommet, 21st century skill
Bilde av Ivar Bråten Bråten, Ivar Professor +47 22855282 ivar.braten@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Pedagogikk
Bilde av Karl Øyvind Jordell Jordell, Karl Øyvind +47 98478054 k.o.jordell@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning
Bilde av Kamil Øzerk Øzerk, Kamil Professor +47 22855347 kamil.ozerk@iped.uio.no Pedagogikk, Klasseromsforskning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Læreplanstudier, Læringsutbytte, Minoritetsspråklige barn og unge, Tilpasset og inkluderende opplæring, Utdanningsreformer
Bilde av Kenneth Silseth Silseth, Kenneth Professor +47 22857637 kenneth.silseth@iped.uio.no IKT og læring, Klasseromsforskning, Digitale læringsomgivelser, Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Ungdom, sosiokulturell teori, interaksjonsanalyse, Identitetprosesser og læring, Formell og uformell læring, Moderne oppvekst
Bilde av Ola Andres Erstad Erstad, Ola Andres Professor +47 22855216 o.a.erstad@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Skoleutvikling, Formell og uformell læring
Bilde av Peter Maassen Maassen, Peter Professor +47 22844122 peter.maassen@iped.uio.no Høyere utdanning, Pedagogikk
Bilde av Tone Dyrdal Solbrekke Solbrekke, Tone Dyrdal Professor +47 22844408 +47 91350516 t.d.solbrekke@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonelt ansvar, Profesjonsutdanning, Utdanningspolitikk, Danning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Universitetspedagogikk
Bilde av Stein Erik Ulvund Ulvund, Stein Erik Professor +47 22854252 s.e.ulvund@iped.uio.no Pedagogikk, Barn i risiko, Forebygging, Longitudinell læring, Psykisk helse, Relasjonsteori, Tidlig intervensjon
Bilde av Monika Bærøe Nerland Nerland, Monika Bærøe Professor +47 22858172 +47-93639793 m.b.nerland@iped.uio.no Pedagogikk, Profesjonskunnskap, Profesjonsutdanning, Høyere utdanning, Arbeidslivslæring, Kunnskapspraksiser
Bilde av Svitlana Kucherenko Kucherenko, Svitlana Stipendiat +47 22840854 svitlana.kucherenko@iped.uio.no Språk og leseforståelse, Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Bilde av Jan Arild Dolonen Dolonen, Jan Arild Sjefingeniør +47 22840727 +47 40202461 j.a.dolonen@uv.uio.no Forskningsetikk, Personvern, GDPR, Databehandling, Datahåndtering, Pedagogikk, IKT og læring, Læringsanalyse
Bilde av Kristinn Hegna Hegna, Kristinn Professor +47 22840711 +47 41445341 kristinn.hegna@iped.uio.no Pedagogikk, Moderne oppvekst, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Identitet, Kjønn, Etnisitet, Seksualitet, Sosial ulikhet og utdanning, Yrkesfag, Overganger, Kvalitativ metodologi, Kvantitative utdanningsanalyser
Bilde av Kjetil Horn Hogstad Hogstad, Kjetil Horn Universitetslektor +47 22844883 k.h.hogstad@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Danning, Ontologi
Bilde av Siri Steffensen Bratlie Bratlie, Siri Steffensen Postdoktor +47 22857738 s.s.bratlie@iped.uio.no Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Bilde av Elin Rødahl Lie Lie, Elin Rødahl Stipendiat +47 22855607 e.r.lie@iped.uio.no Pedagogikk, Kjønnsforskning, Danning, Pedagogisk filosofi, Likestilling
Bilde av Anja Amundrud Amundrud, Anja Forsker +47 22840720 anja.amundrud@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Dialog i klasserommet
Bilde av Mervi Anneli Hasu Hasu, Mervi Anneli Førsteamanuensis +47 22854336 m.a.hasu@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring
Bilde av Inga Bostad Bostad, Inga Professor +47 22842035 +47 93085191 inga.bostad@iped.uio.no Filosofi, Danning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Den nordiske utdanningsmodellenEx.phil., Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori
Bilde av Natalia Latini Latini, Natalia Stipendiat +47 22857033 natalia.latini@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Digitale læringsomgivelser
Bilde av Gro Skåland Skåland, Gro Stipendiat +47 22858652 gro.skaland@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Interaksjonsanalyse, Meningsdanning, Læringskontekst, Multimodalitet
Bilde av Mary Preston Sutphen Sutphen, Mary Preston Professor +47 22858007 m.p.sutphen@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Universitetspedagogikk
Bilde av Sofie Bastiansen Bastiansen, Sofie Stipendiat +47 22858578 sofie.bastiansen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Høyere utdanning, Klasseromsforskning, Dialogisk læring
Bilde av German Garcia Grande Garcia Grande, German Stipendiat +47 22855303 +47-46788674 g.g.grande@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Metode