Personer med emneord «Afrika»

Navn Telefon E-post Emneord
Banik, Dan Professor and Director of the Oslo SDG Initiative +47-22858735 +47-93696583 (mob) dan.banik@sum.uio.no Fattigdom, Mat, Rettigheter, Asia, Afrika, Bistand, Kina
Barrott, Tyler Stipendiat tyler.barrott@sum.uio.no Afrika, Bedriftsengasjement i utviklingspolitikk, Bistand, CSR, Energi, Norge, Olje og gass, Tanzania, utviklingspolitikk, virksomhetskommunikasjon
Geissler, Wenzel Professor i sosialantropologi +47 22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania, Arktis, Svalbard
Holthe, Idunn Lüllau Stipendiat i.l.holthe@sai.uio.no Cultural heritage, Ulikhet, Religion, Tverrfaglig forskning, Afrika
Khumalo, Lindokuhle Brian Stipendiat lindokk@sai.uio.no Afrika, Økologisk antropologi, Miljø, Environmental Anthropology, Human Security, Politisk økologi, Sør-Afrika
Lie, Ann Louise Ph.d.-stipendiat +47-22850628 a.l.lie@sum.uio.no Global helse, Afrika, Ernæring, Styresett
Mikkelsen, Signe Stipendiat signe.mikkelsen@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Afrika, toxicology, interdisciplinary research, Environmental health, cancer, epidemiology, historie, folkehelse
Nustad, Knut Gunnar Professor +47 22858431 (+47) 924 303 65 k.g.nustad@sai.uio.no Domestisering, Økologisk antropologi, Politikk, Nasjon og stat, Makt, Afrika, Sør-Afrika
Roalkvam, Sidsel Professor og senterleder +47-22858796 sidsel.roalkvam@sum.uio.no Global helse, Afrika, Asia
Rosenberg, Milda Nordbø Stipendiat +47 22854165 97947785 m.n.rosenberg@sosgeo.uio.no Klimatilpasning, Utvikling, Verdikjeder, Kaffe, Afrika, Burundi
Skattum, Ingse Professor emerita ingse.skattum@ikos.uio.no Afrika, Fransk
Storeng, Katerini Førsteamanuensis +47 22858883 katerini.storeng@sum.uio.no Global helse, antropologi, politikk, Afrika, mødrehelse
Wethal, Ulrikke Bryn Postdoktor +47 22858951 u.b.wethal@sum.uio.no Bærekraftig forbruk, Sustainable consumption, Afrika, Kina, Mozambique, Industrial production, Development Studies
Wig, Ståle Postdoktor +47 22854486 +4790523201 stale.wig@sai.uio.no Utvikling, etikk, business, økonomisk antropologi, penger, bistandsarbeid, Afrika, Lesotho, Cuba
Winther, Tanja Professor og leder Include +47-22858915 tanja.winther@sum.uio.no Energi, elektrisitet, kjønn, forbruk, praksis, bærekraftig utvikling, livskvalitet, Asia, Afrika, Norge