Personer med emneord «Identitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Boos, Beverly beverly.boos@psykologi.uio.no Sosialpsykologi, Konflikt, Konfliktlinjer, Materiell kultur, Identitet, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Born, Victoria de Leon Stipendiat +47 93034345 (mob) +47 93034345 v.de.l.born@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet, Sosialisering
Bukkemoen, Grethe Bjørkan Rådgiver +47 22841919 +47 97173738 (mob) 97173738 g.b.bukkemoen@khm.uio.no Bosetningsarkeologi, Graver, Hushold, Landskapsarkeologi, Identitet, Våtmarksdeponeringer, Jernfremstilling, Jernalder, Arkeologi
Eriksen, Thomas Hylland Professor +47 22844128 +47 90050293 (mob) t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisering, Modernitet, Klima, Kultur, Identitet, Norge, Australia, Indiske Hav, Karibia
Finbog, Liisa-Ravna Stipendiat +47 22857801 +47 41692236 (mob) l.r.finbog@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturarv, Identitet, Samisk, Etnisitet, Urbefolkning, Materiell kultur
Führer, Laura Maria l.m.fuhrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Hegna, Kristinn Professor +47 22840711 +47 41445341 (mob) +47 41445341 kristinn.hegna@iped.uio.no Pedagogikk, Moderne oppvekst, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Identitet, Kjønn, Etnisitet, Seksualitet, Sosial ulikhet og utdanning, Yrkesfag, Overganger, Kvalitativ metodologi, Kvantitative utdanningsanalyser
Hernandez Carretero, Maria m.h.carretero@sai.uio.no Migrasjon, Identitet, tilhørighet, Transnasjonalisme, Senegal
Hoem, Ingjerd Professor +47 22856532 +47 91850335 ingjerd.hoem@sai.uio.no Identitet, Rom/sted, Ritualer, Stillehavet, Polynesia, Tokelau/New Zealand
Johansson, Joel Stipendiat +46706646209 (mob) joel.johansson@ifikk.uio.no Idehistorie, Følelseshistorie, National identity, Kulturarv, Identitet, Byhistorie, Landbrukshistorie, Ungdom
Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47 22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Migrasjon, Identitet, Oversettelsestudier, Talespråk, Diskurs markører
Larsen, Kjersti Professor +47 22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Lomeu Gomes, Rafael Postdoktor +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Nielsen, Harriet Bjerrum Professor Emerita +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina
Page, Alexander Gamst Forsker a.g.page@arena.uio.no Migrasjon, Minoriteter, Mangfold, integrering, Identitet, Kina, Asia, Etnografi
Thorleifsson, Cathrine Forsker 93094503 c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Politisk Antropologi, Nasjonalisme, Identitet, Migrasjon, Grenser
Wikan, Unni Professor emeritus - Sosialantropologisk institutt +47-22855729 unni.wikan@sai.uio.no Identitet, Kjønn, Rettsantropologi, Menneskerettigheter, Ære, Integrering, Indonesia, Kulturteori, Midtøsten, Norden