Personer med emneord «Klasseromsforskning»

Navn Telefon E-post Emneord
Arnseth, Hans Christian Professor +47-22855348 +47-92245443 (mob) h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Identitetprosesser og læring, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi
Bastiansen, Siri Sofie Vasrud Stipendiat +47-22858578 s.s.v.bastiansen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Høyere utdanning, Klasseromsforskning, Dialogisk læring
Beiler, Ingrid Rodrick Stipendiat i.r.beiler@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Flerspråklighet, Klasseromsforskning, Skriving, Læring og utdanning, Sosiolingvistikk, Språktilegnelse, Språkvitenskap og lingvistikk, Lingvistisk etnografi, Engelsk
Bergem, Ole Kristian Forsker +47-22844125 o.k.bergem@ils.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Matematikkdidaktikk, Klasseromsforskning, EKVA
Blikstad-Balas, Marte Professor 90824582 908 24 582 marte.blikstad-balas@ils.uio.no Læring og utdanning, Kunnskap i skolen, Klasseromsforskning, Leseforståelse, Tekstbasert læring, Fagdidaktikk, Norskfaget
Brevik, Lisbeth M. Førsteamanuensis +47-22856330 +47-90036500 (mob) 90036500 l.m.brevik@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Lesing, Vurdering, Yrkesretting, Læring og utdanning, Klasseromsforskning
Erstad, Ola Instituttleder +47-22855216 +47-92421396 (mob) ola.erstad@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Skoleutvikling, Formell og uformell læring
Fredlund, Tobias Postdoktor tobias.fredlund@ils.uio.no Variasjonsteori, Klasseromsforskning, Fagdidaktikk, Lærerutdanning, Naturfagdidaktikk, Sosialsemiotikk
Haug, Berit Førsteamanuensis +47-22855453 +47090163812 berit.haug@naturfagsenteret.no Naturfagdidaktikk, Utforskende undervisning, Begrepslære, Underveisvurdering, Etter- og videreutdanning, Klasseromsforskning
Jahnsen, Vanja Røkkum Stipendiat v.r.jahnsen@ils.uio.no Norskdidaktikk, skrivedidaktikk, klasseromsforskning, design-based research
Jenset, Inga Staal Førsteamanuensis 22855042 98853440 (mob) i.s.jenset@ils.uio.no Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning, Praksis, Pedagogikk, Fagdidaktikk, Klasseromsforskning
KIeven, Thor Arnfinn Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 t.a.kleven@iped.uio.no Kvalitativ metodologi, Klasseromsforskning, Pedagogikk, Lærerutdanningsforskning, Kvantitativ metodologi
Klette, Kirsti Professor +47-22855285 kirsti.klette@ils.uio.no Læring og utdanning, Pedagogikk, Klasseromsforskning, Videoanalyse, Læringsutbytte
Knain, Erik Professor +47-22858252 erik.knain@ils.uio.no Sustainability education, Inquiry-based learning, Socio-scientific issues, scientific literacy, Naturfagdidaktikk, Klasseromsforskning
Lund, Andreas Professor +47-22855068 andreas.lund@uv.uio.no Lærerutdanning, Læring og IKT, Engelskdidaktikk, Design, Vurdering, digitale læringsomgivelser, Interaksjon, Klasseromsforskning, Lærerrollen, Undervisning
Lunde, Mai Lill Suhr Forsker +47-22857606 92214935 (mob) 92214935 m.l.s.lunde@ils.uio.no Naturfagdidaktikk, klasseromsforskning, utforskende arbeidsmåter, representasjoner i naturfag
Luoto, Jennifer Maria Stipendiat j.m.luoto@ils.uio.no Klasseromsforskning, Spesialpedagogikk, Comparative Education, Multicultural Education
Mork, Sonja Merethe Førsteamanuensis +47-22845677 s.m.mork@naturfagsenteret.no Naturfagdidaktikk, Utforskende aktiviteter, Faglig literacy, Argumentasjon, Etter- og videreutdanning, Klasseromsforskning
Rasmussen, Ingvill Professor +47-22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research, Dialog i klasserommet, 21st century skill
Vestøl, Jon Magne Professor. Prodekan for studier 22844595 41450259 (mob) j.m.vestol(alfakrøll)ils.uio.no Fagdidaktikk, Læring og utdanning, Klasseromsforskning, Læring og utdanning
Øzerk, Kamil Professor +47-22855347 kamil.ozerk@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Læringsutbytte, Utdanningsreformer, Tilpasset og inkluderende opplæring, Klasseromsforskning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Læreplanstudier