Personer med emneord «Latin-Amerika»

Navn Telefon E-post Emneord
Bull, Benedicte Professor +47 22858902 benedicte.bull@sum.uio.no Styresett, Latin-Amerika, Globalisering
García-Godos, Jemima Professor - Nestleder ISS +47 22855293 +47 48216138 (mob) +47 48216138 jemima.garcia-godos@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsstudier, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning, Politisk Geografi, Latin-Amerika, Menneskerettigheter, Post-konflikt samfunn
Marty, Samira Damaris +47 22854994 22854994 s.d.marty@sai.uio.no Nicaragua, Guatemala, Vold, Temporality, Latin-Amerika, Post-konflikt samfunn, Stat
Melhuus, Marit Professor emerita marit.melhuus@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Komparasjon, Moral, Slektskap, Sosial endring, Rettsantropologi, Bioteknologi, Latin-Amerika, Norden
Nordrum, Solfrid Ingriddatter Stipendiat s.i.nordrum@sum.uio.no antropologi, Natur og kultur, pandemi, Mat, Norge, Latin-Amerika, Forvaltning av naturressurser
Schneider, Arnd Professor +47 22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Støen, Mariel Cristina Professor +47 22858885 91747049 m.c.stoen@sum.uio.no Politisk økologi, Styresett, Latin-Amerika, Globalisering, Energi og klima, Forskerskolen
Sæther, Steinar Andreas Professor +47 22858246 91521986 s.a.sather@iakh.uio.no Latin-Amerika, Karibia, historie, migrasjon, Sosialhistorie
Ødemark, John Professor +47 22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne