Personer med emneord «Literacy»

Navn Telefon E-post Emneord
Berge, Kjell Lars Professor +47-22856711 92421945 (mob) +47 924 21 945 k.l.berge@iln.uio.no Tekstvitenskap, Retorikk, Skriveforskning, Literacy
Dewilde, Joke Førsteamanuensis joke.dewilde@ils.uio.no Flerspråklighet, Lingvistisk etnografi, Sosiolingvistikk, Literacy
Horn, Anna Catharina Postdoktor +47-22854282 a.c.horn@iln.uio.no Norrøn filologi, Paleografi, Kodikologi, Literacy, Middelalderlover, Middelalder, middelalderhåndskrifter, Magnus Lagabøtes landslov
Ingulfsen, Line Stipendiat +47-22852920 +4797599159 line.ingulfsen@ils.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Multimodalitet, Literacy, Læremidler, sosiokulturell teori
Johansson, Karl G. Professor 22856142 k.g.a.johansson@iln.uio.no Middelalder, Norrønt, Skaldediktning, Literacy, Manuskriptkultur i middelalderen, Eddadiktning, Översättningsstudier, Orality
Marti, Kristin Torjesen Stipendiat +4722856218 k.t.marti@iln.uio.no Sakprosa, Doktorgradsstipendiat, Skriveforskning, Tekstvitenskap, Literacy
Rasmussen, Ingvill Professor +47-22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research, Dialog i klasserommet, 21st century skill
Seljeseth, Ida 92047828 ida.seljeseth@iln.uio.no Klarspråk, Doktorgradsstipendiat, Sakprosa, Tekstvitenskap, Retorikk, Literacy, demokrati, multimodalitet
Tonne, Ingebjørg Professor +47-22856766 ingebjorg.tonne@iln.uio.no Grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Norsk som andrespråk, Språkvitenskap, Norsk språk, Tospråklighet, Literacy, Flerspråklighet
Østerud, Svein Professor emeritus +47-22840785 svein.osterud@iped.uio.no Digitale læringsomgivelser, Pedagogikk, Literacy, Læreplan