Personer med emneord «Litteratur og litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
(Rodin) Maslov, Boris Førsteamanuensis - Institutt for filosofi, idé- og kunsthistorie og klassiske språk Klassiske språk, Litteratur og litteraturvitenskap, Poesi
Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 (mob) p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22854896 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Egeland, Marianne Professor +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Grimstad, Knut Andreas Professor +47 22856794 +47 48126303 (mob) k.a.grimstad@ilos.uio.no Polsk, Russisk, Sentral-Europa og Balkan, Identitet og kultur, Litteratur og litteraturvitenskap, Media
Grøtta, Marit Førsteamanuensis +47-22854145 marit.grotta@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Estetikk, Litteratur og medier, Litteraturteori, Fransk litteratur
Haarberg, Jon Professor +47-22854325 jon.haarberg@ilos.uio.no Parodi, Litteraturhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Filologi, Renessanselitteratur
Heffermehl, Fabian Forsker +47-22854433 fabian.heffermehl@ilos.uio.no Russland, Litteratur og litteraturvitenskap, Kunstteori, religion
Kaasa, Janicke S Postdoktor +47-22856886 90055808 j.s.kaasa@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Reiselitteratur, Nordområdestudier, Bokhistorie, Barnelitteratur, Nasjonal identitet, Litteratur og litteraturvitenskap, litteratursosiologi, Litteratur og medier
Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47-22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkia, Tsjekkisk, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Lothe, Jakob Professor +47-22856897 jakob.lothe@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Narrativ teori, Modernisme, Filmteori, Holocaust-studiar, Narrativ etikk, Litteratur og menneskerettar, Joseph Conrad, Virginia Woolf, James Joyce, Franz Kafka, W.G. Sebald
McWilliams, Stuart Førstelektor +47-22856713 stuart.mcwilliams@ilos.uio.no English, Literature, Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Medieval Studies, medievalism, Magic, occult, occultism, Theory and method, Literary Theory, Literary History, Litteraturteori, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Litteraturkritikk, Intellectual history, History of ideas, Historisk teori og metode, History of knowledge, Historieteori, Historie- og kulturfilosofi, Gothic, Horror, Middelalder, Middelalderstudier, Continental Philosophy, Kulturhistorie, kulturstudier, Kulturteori, Death and immortality, irsk litteratur, irish literature, irish studies, Modernisme, modernist literature, Modernism, modernisme/postmodernisme, deconstruction, Phenomenology, Hermeneutikk, Hermeneutics, philosophy of history, theory of history, historiography, Historiografi, literature and science, literature and religion, decadence, decadent movement, aestheticism, Aesthetics
Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47-93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Rees, Ellen Professor +47-22858677 +47-98830354 (mob) ellen.rees@hf.uio.no Ibsen, Drama, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Reinton, Ragnhild Evang Professor em. r.e.reinton@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturteori, Fransk litteratur, Estetikk, Modernisme, Benjamin, Proust, Duras
Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Kjønn og litteratur, Estetikk, Digital humaniora, Bokhistorie
Scherr, Rebecca Førsteamanuensis +47-22856944 rebecca.scherr@ilos.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteratur og kjønn, Queer teori, Film og filmteori, Nord-amerika
Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur og litteraturvitenskap, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktiske diskurser, Walisisk, Science fiction, Forfattermuseer, Lederteam ILOS, Forskningsleder
Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47-22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, Sentral-Europa og Balkan, minnestudier, Litteratur og litteraturvitenskap, Kulturhistorie
Øvreness, Hilde Stipendiat hilde.ovreness@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap