Personer med emneord «Migrasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersson, Mette Professor +47-22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Birkvad, Simon Roland Stipendiat s.r.birkvad@sosgeo.uio.no Statsborgerskap, medborgerskap, Migrasjon, Innvandring, integrering
Bryne, Magne Professor +47-22840373 magne.bryne@odont.uio.no Munnhulekreft, 3D modell, invasjon, celle biologi, migrasjon
Fangen, Katrine Instituttleder +47-22855244 +47-91665112 (mob) katrine.fangen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Minoriteter, Nasjonalisme, Radikalisering, Høyreekstremisme
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Nasjonalisme, Representasjon, Etnisitet, Etnografi, Ritualer, Sosialantropologi, Sør-Asia, Diaspora, Mediering, Migrasjon, Sri Lanka
Furseth, Inger Professor +47-22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Führer, Laura Maria Stipendiat +47-22854267 l.m.fuhrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Gözen, Irep Gruppeleder +47-22840596 irep.gozen@ncmm.uio.no migrasjon, Lipider
Hegertun, Nikolai Ph.d.-stipendiat +47-22858799 +4797666297 (mob) nikolai.hegertun@sum.uio.no Bistand, utviklingsteori, utviklingspolitikk, utenrikspolitikk, fredsforhandlinger, fredsprosess, migrasjon, politikkutforming, Globalisering
Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47-22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Migrasjon, Identitet, Oversettelsestudier, Talespråk, Diskurs markører
Lomeu, Rafael Stipendiat +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47-22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Diskurs, Minoriteter, Migrasjon, Nasjonalisme, Etnisitet, Russland
Morken, Ivar Førsteamanuensis +47-22858123 ivar.morken@isp.uio.no Kultur, Migrasjon, Sosialisering, Funksjonshemning, Normalitet, Avvik, Skolebytte
Mozetic, Katarina Stipendiat 45060947 katarina.mozetic@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Europa, Kvalitativ metode, Internasjonal migrasjon
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Rønsdal, Kaia S. Post doc + 47 22850389 +47 92649100 (mob) +47 92649100 k.d.m.s.ronsdal @teologi.uio.no Systematisk teologi/Samtidsteologi, Diakoni, Migrasjon, Profesjonsetikk, Religionsfenomenologi, Romteori
Sabbatini, Sergio Universitetslektor +47-22856355 sergio.sabbatini@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Italiensk litteratur, Italia, Italiensk som fremmedspråk, Kjønn og litteratur, Andrespråk, Migrasjon, Migrasjonslitteratur
Schneider, Arnd Professor +47-22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Sletner, Catharina Bjerke Forsker +47 91633581 c.b.sletner@sai.uio.no Økosamfunn, Grenser, Migrasjon, Argentina, Resirkulering, Materiell kultur, Forbruk, Klima, Anarkisme
Steen, Anton +47-22855182 anton.steen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Innvandring, Migrasjon, Integrering, Velferdsstat, Eliter
Sæther, Steinar Andreas Professor +47-22858246 91521986 s.a.sather@iakh.uio.no Latin-Amerika, Karibia, historie, migrasjon, Sosialhistorie
Thapa, Suraj Førsteamanuensis +47-23066821 +47-99343167 suraj.thapa@medisin.uio.no Transkulturell psykiatri, migrasjon, traumer
Vangen, Siri Professor II +47-47676626 siri.vangen@medisin.uio.no svangerskapskomplikasjoner, migrasjon, hormonbehandling, overgangsalderen