Personer med emneord «Mykologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bendiksen, Katriina Overingeniør +47-22851626 +47-48067293 (mob) katriina.bendiksen@nhm.uio.no Cortinarius, Arktisk-alpine storsopper, Ramaria, Mykologi, Soppnavn, Korallsopp, Slørsopp
Carlsen, Tor Seksjonssjef 22851711 tor.carlsen@nhm.uio.no Biologi, Botanikk, Systematikk, Mykologi
Gulden, Gro Professor emerita 92218828 gro.gulden@nhm.uio.no Storsoppers taksonomi, Mykologi, Arktisk-alpine sopper
Høiland, Klaus Professor emeritus +47-22854473 +47-92656366 (mob) klaus.hoiland@ibv.uio.no Mykologi, Skivesopp, Mykorrhiza, Cortinarius, Soppfylogeni, Soppøkologi, Kjemotaksonomi av sopp, Arktiske og alpine økosystemer, Kystnære økosystemer, Sanddyner
Schumacher, Trond Professor emeritus +47-22854661 +47-91147203 (mob) 91147203 trond.schumacher@ibv.uio.no Evolusjonsbiologi, Mykologi, Mikrobiologi, Botanikk, Etnobotanikk, Toksikologi, Livsvitenskap
Seierstad, Kristian S. +47-22851816 kristsse@student.matnat.uio.no Kryptiske arter, Fylogeografi, Mykologi, Evolusjon
Timdal, Einar Førsteamanuensis +47-22851620 einar.timdal@nhm.uio.no Lavenes taksonomi, Lichenologi, Mykologi
Torkelsen, Anna Elise Amanuensis emerita +47 22851625 +47 92424116 a.e.torkelsen@nhm.uio.no Mykologi, Biologi
Vik, Unni Post-doc 22857572 unni.vik@bio.uio.no Ektomykorrhiza, Mykologi, Botanikk, Bakteriar, High-throughput sequencing
Wollan, Anders Kvalvåg Overingeniør +47-22851628 a.k.wollan@nhm.uio.no Naturmangfold, Biogeografi, GIS, Vegetasjonsøkologi, Naturtyper, Økologi, Hypogeiske sopp, Utbredelsesmodellering, Mykologi, Skalaavhengig variasjon, Biodiversitet