Personer med emneord «Nordic»

Navn Telefon E-post Emneord
Aardal, Bernt Professor emeritus berntaa@stv.uio.no Valg, Valgkamp, Valgordninger, Velgeratferd, Opinion, E-valg, Nordic
Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47 22858198 e.h.allern@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Politiske partier, Demokrati, Interesseorganisasjoner, Nordic
Bjørklund, Tor tor.bjorklund@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkeavstemning, Valg, Innvandring, Høyreradikale partier, Nordic
Bringmann, Torsten Professor torsten.bringmann@fys.uio.no Theoretical physics, Particle physics, Astroparticle physics, Cosmology, Dark Matter, CERN, Nordic, USA
Heidar, Knut Professor emeritus Komparativ politikk, Politiske partier, Norsk politisk historie, Nordic
Hellevik, Ottar ottar.hellevik@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Verdier, Livskvalitet, Valg og Demokrati, Ulikhet, Opinion, Nordic
Klausen, Jan Erling Førsteamanuensis +47 22855191 j.e.klausen@stv.uio.no OPA, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, stat-kommunerelasjoner, miljø- og ressursforvaltning, Nordic
Kolltveit, Kristoffer Professor +47 22855604 41 52 10 52 kristoffer.kolltveit@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Sentralforvaltningen, Post-NPM, Nordic, Forvaltningspolitikk
Mangaoang, Áine Ryan Forsker +47 22854758 a.r.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Media, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikk og medier, Ethnomusicology, Nordic
Nordby, Trond Gunnar t.g.nordby@stv.uio.no Politisk teori, Offentlig politikk og administrasjon, Stortinget, Parlamentarisme, Nordic
Rasch, Bjørn Erik Instituttleder +47 22855183 b.e.rasch@stv.uio.no Politisk teori, Valg og Demokrati, Parlamentarisme, Grunnlover, Nordic
Semb, Anne Julie Dekan +47 22856125 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk teori, Komparativ politikk, Konflikt, Suverenitet, Menneskerettigheter, Minoritetsspørsmål, Statsborgerskap, Nordic
Vabo, Signy Irene Professor +47 22854430 97516395 s.i.vabo@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, Forvaltningspolitikk, Demokrati, Velferdsstat, Nordic