Personer med emneord «Nordisk litteratur»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 (mob) p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22854896 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bliksrud, Liv Professor emeritus 90694518 (mob) liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Brovold, Madelen Stipendiat madelen.brovold@ibsen.uio.no Kvantitativ metode, Drama, Nordisk litteratur, Digital humaniora, Antisemittisme
D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47-22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Ibsen, Nordisk litteratur, Vestlig esoterisme, Oversettelsestudier, Bokhistorie, Resepsjon, litteratursosiologi
Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Engelstad, Irene Professor emeritus +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Evensen, Nina Marie Forsker/nettredaktør +47-92060359 (mob) n.m.evensen@ibsen.uio.no Det virtuelle Ibsensenteret, Digital humaniora, Edisjonsfilologi, Ibsen, Nordisk litteratur
Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Heggdal, Emma Helene Stipendiat +47-22854876 e.h.heggdal@ilos.uio.no Poesi, Lyrikk, Performativitet, Litteraturteori, Amerikansk litteratur, Nordisk litteratur
Helland, Frode Dekan +47-22858676 93457509 frode.helland@ibsen.uio.no Ibsen studies, Kultur, Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur
Karlsen, Heidi Stipendiat 92453736 heidi.karlsen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Diskursanalyse, Feministisk teori, Nordisk litteratur, Fransk litteratur, Resepsjonsstudier
Kleiva, Julie Sandberg Førstelektor +47-22856860 j.s.kleiva@iln.uio.no Nordisk litteratur
Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47-93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap
Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Oxfeldt, Elisabeth Professor +47-22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Reed, Beatrice Marlèn Unn Gustafsson Stipendiat 004795806461 b.m.u.g.reed@iln.uio.no Nordisk litteratur, Svensk litteratur, Økokritikk, Stina Aronson, Natur, Postkolonialisme
Rees, Ellen Professor +47-22858677 +47-98830354 (mob) ellen.rees@hf.uio.no Ibsen, Drama, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Rustad, Hans Kristian Professor +47-22857901 h.k.rustad@iln.uio.no Nordisk litteratur
Sæbø, Anne Førstebibliotekar +47-22844025 anne.sabo@ub.uio.no Bibliotek, Nordisk litteratur, Nordisk språk, Medievitenskap, Veiledning, Undervisning, Litteratursøk
Søiland, Hedvig Bergem Vitenskapelig assistent 98698666 hedvigbs@student.ilos.uio.no Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur, Litteraturvitenskap
Takle, Cecilie Cathrine Stipendiat c.c.takle@iln.uio.no Nordisk litteratur, Samtidslitteratur, Barnelitteratur, Nordisk språk og litteratur, Fantastisk litteratur