Personer med emneord «Sosial endring»

Navn Telefon E-post Emneord
Geissler, Paul Wenzel Professor +47-22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania, Arktis, Svalbard
Guzman-Gallegos , Maria A. Postdoktor - Sosialantropologisk institutt +47-22854042 m.a.guzman-gallegos@sai.uio.no Latin-Amerika, Globalisering, Natur/kultur, Politikk, Kjønn, Sosial endring, Økologisk antropologi, Sosiale bevegelser, Statsdannelse, Person og Kropp, Amazonas
Hjukse, Kaja Berg Stipendiat +47-22857570 92486575 k.b.hjukse@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Sosial endring, Buddhisme, Kjønn, Slektskap, Myanmar, Sørøst-Asia
Høgblad, Tone Stipendiat 2286104 tone.hogblad@sai.uio.no Religion, Kristendom, Politikk, Likhet, Sosial endring, Økonomisk antropologi, Norden, Norge
Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 +47 406 17 624 tereza.kuldova@iakh.uio.no Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Hierarki, Mote, Håndtverk, Sosial endring, Kommodifisering, Verdi, Estetisk økonomi, Motorsykkel subkultur, Kriminologi, Gjenger, Organisert kriminalitet, Design, Subkultur
Lilleaas, Ulla-Britt Forsker 22858979 92038367 u.b.lilleaas@stk.uio.no Sosiologi, Kjønnsforskning, Kropp, Helse, Maskuliniteter, Likestilling, Sosial Endring, Kvalitative metoder, Forskningsformidling
Melhuus, Marit Professor +47-22856543 marit.melhuus@sai.uio.no Sosial endring, Bioteknologi, Moral, Slektskap, Norden, Rettsantropologi, Komparasjon, Latin-Amerika, Økonomisk antropologi
Nielsen, Harriet Bjerrum Professor Emerita +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina