Personer med emneord «biologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bakke, Tor Andreas Professor emeritus +47 22851678 t.a.bakke@nhm.uio.no Biologi, Zoologi, Parasittologi, Systematikk, Taksonomi, Økoparasittologi, Epidemiologi, Virvelløse dyr, Helminter, Flatmark, Haptormark, Bendelmark, Ikter, Rundmark, Krassere
Bjorå, Charlotte Sletten Førsteamanuensis +47 22851718 +47 22851718 (mob) csletten@nhm.uio.no Biologi, Botanikk, Karplanter
Bjureke, Kristina Universitetslektor +47 22851815 +47 95200804 (mob) +47 952 00 804 kristina.bjureke@nhm.uio.no Museumslektor, Biologi, Botanikk, Museumspedagogikk, Forskningsformidling, Utstillinger, Etter- og videreutdanning (EVU), EU, Prosjektledelse
Bøckman, Petter Universitetslektor +47 22851642 98 46 62 06 petter.bockman@nhm.uio.no Museumslektor, Biologi, Zoologi, Økologi, Evolusjon, Museumspedagogikk, Forskningsformidling, Utstillinger, Etter- og videreutdanning (EVU)
Cramer, Becky Forsker +47 22851861 becky.cramer@nhm.uio.no Biologi, Evolusjon, Seksuell seleksjon
Edvardsen, Bente Professor +47 22857038 +47 47031602 (mob) bente.edvardsen@ibv.uio.no Biologi, Havforskning, Mikrobiologi, Økologi, Mikroalger, Giftige alger, Marin Biodiversitet, livsvitenskap - life science, Natur- og biomangfold
Grønbech, Marit Elisabeth Universitetslektor +47 22851769 +47 97181921 (mob) m.e.gronbech@nhm.uio.no Biologi, Botanikk, Utstillinger, Forskningsformidling, Museumslektor, Etter- og videreutdanning (EVU), Museumspedagogikk
Haugseth, Jon-Arne Bilben Seniorkonsulent +47 22857348 j.a.b.haugseth@ibv.uio.no Studieveiledning, biologi, biovitenskap, Studieadministrasjon, Masteropptak, Institutt for biovitenskap
Konestabo, Heidi Sjursen Førstebibliotekar +47 41294973 (mob) h.s.konestabo@ub.uio.no Miljø, Økologi, Toksikologi, Zoologi, Økofysiologi, Økotoksikologi, Klima og miljø, Biologi
Lifjeld, Jan Terje Professor +47 22851726 j.t.lifjeld@nhm.uio.no Biologi, DNA strekkoding, Evolusjon, Fugl, Kjønn og kjønnskonflikt, Spermier, Systematikk
Løken, Solveig Bua Stipendiat +47 480 31 504 s.b.loken@nhm.uio.no Biologi, Botanikk, Systemaikk, Taksonomi, Evolusjonsbiologi
Pedersen, Martine Rådgiver +47 22856339 +47 22856339 (mob) martine.pedersen@ibv.uio.no Biologi, Studieveiledning, Molekylærbiologi
Rindal, Eirik Senioringeniør +47 22851872 +47 40224872 (mob) eirik.rindal@nhm.uio.no Biologi, Årsplan, Flytting, Mikroskopi, Prosjektledelse
Strømnes, Einar Førstelektor 22851664 einar.stromnes@nhm.uio.no Førstelektor, Museumspedagogikk, Forskningsformidling, Utstillinger, Etter- og videreutdanning (EVU), Zoologi, Biologi
Torkelsen, Anna Elise Amanuensis emerita +47 22851625 +47 92424116 a.e.torkelsen@nhm.uio.no Mykologi, Biologi
Tu, My Hanh Avdelingsleder +47 22857274 m.h.tu@ibv.uio.no Biologi, Biovitenskap, Studieadministrasjon, Eksamen, Studieveiledning, arbeidspraksis, Internasjonalisering
de Boer, Hugo Forskningssjef, Professor 98126030 (mob) hugo.deboer@nhm.uio.no Biologi, Botanikk, Molekylær identifikasjon, Plant DNA barcoding, ION-Torrent PGM, Botanikk systematikk, Orchidaceae, Cucurbitaceae, Ethnobotany, Medisinske planter
Økstad, Ole Andreas Løchen Professor +47 22854789 +47 92603952 aloechen@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Antibiotikaresistens, Evolusjon, Biofilm, Genomer, DNA sekvensering, Bioinformatikk, Livsvitenskap, Life Science, Molekylærbiologi, Bioteknologi, Biologi, Matforgiftning