Personer med emneord «minoriteter»

Navn Telefon E-post Emneord
Andenæs, Kristian Professor emeritus +47 93 09 95 05 kristian.andenas@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Flyktninger, Minoriteter, Rettsliggjøring, Velferdsrett
Damsa, Dorina Stipendiat +47 22850134 dorina.damsa@jus.uio.no Kjønn, Flyktninger, Minoriteter, Marginalisering, fengselstraff
Hermansen, Are Skeie Førsteamanuensis +47 22844715 +47 48186012 a.s.hermansen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet, Minoriteter
Lundberg, Anna Maria C. Førsteamanuensis +47 22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Madsen, Aleksander Postdoktor aleksander.madsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet, Segregering, Arbeidsmarked, Minoriteter
Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47 22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Diskurs, Minoriteter, Migrasjon, Nasjonalisme, Etnisitet, Russland
Page, Alexander Forsker alexander.page@arena.uio.no Migrasjon, Minoriteter, Mangfold, integrering, Identitet, Kina, Asia, Etnografi
Sarfi, Eva Universitetslektor +47 22856796 48143476 eva.sarfi@ilos.uio.no Områdestudier, Baltikum, Sentral-Europa, Balkan, politikk, minoriteter
Stokke, Kristian Professor +47 22855242 +4797014168 (mob) +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Demokrati, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Makt-identitet-politikk, Minoriteter, Samfunnsgeografi, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning
Wessel, Terje Professor +47 22858331 terje.wessel@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Byutvikling, Sosial ulikhet, Minoriteter