Personer - Side 4

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 76 - 100 av 107
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Palmyre Pierroux Pierroux, Palmyre Professor +47 22840737 palmyre.pierroux@iped.uio.no IKT og læring, Museum, Multimodalitet, Sosiale medier
Bilde av Ingvill Rasmussen Rasmussen, Ingvill Professor +47-22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research, Dialog i klasserommet, 21st century skill
Bilde av Monica Ylva Helene Rudberg Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 m.y.h.rudberg@iped.uio.no Psykososial teori, Ungdom, Pedagogikk, Kjønn, Identitet, Moderne oppvekst
Bilde av Veslemøy Rydland Rydland, Veslemøy Professor +47-22844776 veslemoy.rydland@iped.uio.no Minoritetsspråklige barn og unge, Sosioemosjonell utvikling, Innovasjon, Pedagogikk, Språk og kommunikasjon, Rådgivning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Tospråklig utvikling
Bilde av Mari Hustad Sandøy Sandøy, Mari Hustad m.h.sandoy@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet og språk, Tekstbasert læring, Tospråklig utvikling
Bilde av Miriam Segal Segal, Miriam Seniorkonsulent +47-22855032 miriam.segal@iped.uio.no Studieadministrasjon, studieretning Kommunikasjon design og læring, Opptak, Master i pedagogikk
Bilde av Kenneth Silseth Silseth, Kenneth Førsteamanuensis +47-22857637 kenneth.silseth@iped.uio.no Moderne oppvekst, Læring og IKT, Identitetprosesser og læring, sosiokulturell teori, Dialog i klasserommet
Bilde av Kirsten Sivesind Sivesind, Kirsten Førsteamanuensis +47-22857609 kirsten.sivesind@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningsreformer, Sammenliknende utdanningspolitikk, Læreplanstudier, Undervisning, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Bilde av Arne Skodvin Skodvin, Arne Førsteamanuensis emeritus +47-22855391 arne.skodvin@iped.uio.no Universitetspedagogikk, Pedagogikk, Kommunikasjon, Læringsutbytte
Bilde av Gro Skåland Skåland, Gro Stipendiat +47-22858652 gro.skaland@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Interaksjonsanalyse, Meningsdanning, Læringskontekst, Multimodalitet
Bilde av Bjørn Skaar Skaar, Bjørn Førsteamanuensis emeritus bjorn.skaar@iped.uio.no Pedagogikk, Audiovisuell produksjon, Undervisningscase, digitale læringsomgivelser, Spesialpedagogikk, Universell utforming
Bilde av Jørgen  Smedsrud Smedsrud, Jørgen Stipendiat +47-95733480 jorgen.smedsrud@iped.uio.no Pedagogikk, Evnerike barn, Psykososiale vansker, Lærerrollen, Motivasjon, Lærevansker, Kvalitativ metodologi
Bilde av Ole Smørdal Smørdal, Ole Forsker 93080473 ole.smordal@uv.uio.no IKT og læring, Designbasert forskning, Deltagende design, Demokrati
Bilde av Tone Dyrdal Solbrekke Solbrekke, Tone Dyrdal Professor +47-22844408 +47-91350516 t.d.solbrekke@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Profesjonelt ansvar, Høyere utdanning, Profesjonsutdanning, Utdanningspolitikk, Danning
Bilde av Elisabeth Stang Lund Stang Lund, Elisabeth Stipendiat +47-22855528 e.s.lund@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Kildevurdering
Bilde av Rolf Steier Steier, Rolf Førsteamanuensis 90692626 rolf.steier@iped.uio.no Pedagogikk, Læringsarenaer, Teknologibasert læring, Design, Interaksjon
Bilde av Gita Steiner-Khamsi Steiner-Khamsi, Gita Professor II gita.steiner-khamsi@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerrollen, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Bilde av Bjørn Stensaker Stensaker, Bjørn Professor og leder av LINK +47-22844472 +47-99707913 bjorn.stensaker@iped.uio.no Pedagogikk, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Høyere utdanning, Utdanningsreformer, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Rådgivning og innovasjon, IKT og læring
Bilde av Mette Strand Strand, Mette Førstekonsulent +47-22845607 mette.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Studieadministrasjon, Bachelor i pedagogikk
Bilde av Torill Strand Strand, Torill Professor +47-22855388 torill.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Demokrati
Bilde av Helge Ivar Strømsø Strømsø, Helge Ivar Professor/ Prodekan for forskning +47-22858188 h.i.stromso@iped.uio.no Høyere utdanning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Pedagogikk
Bilde av Mary Sutphen Sutphen, Mary Professor +47-22858007 mary.sutphen@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Universitetspedagogikk
Bilde av Rabia Azhar Syed Syed, Rabia Azhar Førstekonsulent +47-22855126 r.a.syed@iped.uio.no Studieadministrasjon, Bachelor i pedagogikk
Bilde av Elin Østbø Sørensen Sørensen, Elin Østbø Administrativ leder +47-22855353 +47-95813718 e.o.sorensen@iped.uio.no Kontor, Personaladministrasjon, Økonomistyring
Bilde av Daniel Tröhler Tröhler, Daniel Professor II daniel.troehler@univie.ac.at Pedagogogikk, Læreplanstudier