Personer med emneord «Spesialpedagogikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Øistein Anmarkrud Anmarkrud, Øistein Professor +47-22858046 oistein.anmarkrud@isp.uio.no Leseforståelse, Motivasjon, Spesialpedagogikk, Tekstbasert læring
Bilde av Pirjo Aunio Aunio, Pirjo Professor II p.a.aunio@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Matematikkvansker
Bilde av Jorun Buli-Holmberg Buli-Holmberg, Jorun Førsteamanuensis +47-22858069 +47-48119059 jorun.buli-holmberg@isp.uio.no Spesialpedagogikk
Bilde av Monica Dalen Dalen, Monica Professor Emeritus +47-91514318 monica.dalen@isp.uio.no Adferdsrelaterte lærevansker, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Spesialpedagogikk, Tilpasset og inkluderende opplæring, Utviklingsforskning, Internasjonale adopsjoner
Bilde av Anita Lopez-Pedersen Lopez-Pedersen, Anita Stipendiat +47-22854442 918 30 469 anita.lopez-pedersen@isp.uio.no matematikkvansker, spesialpedagogikk
Bilde av Jennifer Maria Luoto Luoto, Jennifer Maria Stipendiat j.m.luoto@ils.uio.no Klasseromsforskning, Spesialpedagogikk, Comparative Education, Multicultural Education
Bilde av Liv Heidi Mjelve Mjelve, Liv Heidi Førsteamanuensis / Faglig studieleder +47-22858131 l.h.mjelve@isp.uio.no Rådgivning og innovasjon, Spesialpedagogikk, Psykososiale vansker, Kommunikasjon
Bilde av Gøril Moljord Moljord, Gøril Stipendiat +47-22845631 goril.moljord@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Utviklingshemning, Autonomi, Selvbestemmelse, Spesialundervisning, Individuelle opplæringsplaner (IOP), ADL (activities of daily living), Inkludering, Utfordrende atferd, Pedagogisk filosofi, Etikk
Bilde av Geir Nyborg Nyborg, Geir Førsteamanuensis +47-22859182 geir.nyborg@isp.uio.no rådgivning og innovasjon, tilpasset og inkluderende opplæring, Psykososiale vansker, spesialundervisning, spesialpedagogikk
Bilde av Kari-Anne Bottegaard Næss Næss, Kari-Anne Bottegaard Professor +47-22859163 +47-922 40 741 k.a.b.nass@isp.uio.no Spesialpedagogikk, spesialundervisning, språkutvikling og språkvansker, leseutvikling- og lesevansker, utviklingshemming, Down syndrom
Bilde av Anne-Lise Rygvold Rygvold, Anne-Lise Førsteamanuensis emeritus a.l.rygvold@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Logopedi, Språkutvikling og språkvansker, Utenlandsadopsjon
Bilde av Hanne Marie Høybråten Sigstad Sigstad, Hanne Marie Høybråten Førsteamanuensis +47-22858127 h.m.h.sigstad@isp.uio.no Sjeldne funksjonshemninger, Utviklingshemning, Mestring og livskvalitet hos utsatte grupper., Spesialpedagogikk, Tilpasset og inkluderende opplæring, Habilitering og rehabilitering, Adferdsrelaterte lærevansker
Bilde av Bjørn Skaar Skaar, Bjørn Førsteamanuensis emeritus bjorn.skaar@iped.uio.no Pedagogikk, Audiovisuell produksjon, Undervisningscase, digitale læringsomgivelser, Spesialpedagogikk, Universell utforming
Bilde av Janne von Koss  Torkildsen Torkildsen, Janne von Koss Professor +47-22845016 +47-41567114 +47-41567114 j.v.k.torkildsen@isp.uio.no Kognitiv nevrovitenskap, Logopedi, Språkutvikling og språkvansker, Spesialpedagogikk, Læringsmekansimer
Bilde av Ona Bø Wie Wie , Ona Bø Professor / instituttleder +47-22858051 +47-90920274 o.b.wie@isp.uio.no Språkutvikling og språkvansker, Audiopedagogikk, Spesialpedagogikk