Vitenskapelige ansatte - Side 2

Personer 26 - 50 av 285
Navn Telefon E-post Emneord
Brataas, Gøril Universitetslektor 95186788 goril.brataas@ils.uio.no
Bilde av Lisbeth M. Brevik Brevik, Lisbeth M. Førsteamanuensis +47-22856330 +47-90036500 90036500 l.m.brevik@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Lesing, Vurdering, Yrkesretting, Læring og utdanning, Klasseromsforskning
Bilde av Ellen Iren Brinchmann Brinchmann, Ellen Iren Postdoktor +47-22854877 e.i.brinchmann@isp.uio.no
Bilde av Birgit  Brock-Utne Brock-Utne, Birgit Professor emeritus +47-22855394 birgit.brock-utne@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale studier
Bilde av Ivar Bråten Bråten, Ivar Professor +47-22855282 ivar.braten@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Pedagogikk
Bilde av Lene Buchert Buchert, Lene Professor +47-22855985 lene.buchert@iped.uio.no Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Pedagogikk
Bilde av Nils Fredrik Buchholtz Buchholtz, Nils Fredrik Førsteamanuensis +47-22844593 n.f.buchholtz@ils.uio.no Lærerutdanningsforskning, Matematikkdidaktikk, Lærerprofesjonalitet og profesjonsutvikling
Bilde av Jorun Buli-Holmberg Buli-Holmberg, Jorun Førsteamanuensis +47-22858069 +47-48119059 jorun.buli-holmberg@isp.uio.no Spesialpedagogikk
Bilde av Debora Carrai Carrai, Debora Førsteamanuensis +47-22857615 92636568 92636568 debora.carrai@ils.uio.no Fremmedspråk, Fremmedspråkundervisning, Fremmedspråk fagdidaktikk, Spansk didaktikk, Italiensk didaktikk, Motivasjon, Læring og utdanning
Bilde av Chia-Wen Chen Chen, Chia-Wen Postdoktor +47-47726778 +47-47726778 c.w.chen@cemo.uio.no
Bilde av Marjolaine Cohen Cohen, Marjolaine +47-22858063 marjolaine.cohen@isp.uio.no
Bilde av Tor Colbjørnsen Colbjørnsen, Tor Førstelektor +47-22855283 tor.colbjornsen@ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Styring av utdanning, skolen som organisasjon
Bilde av Reinie Cordier Cordier, Reinie Professor +47-22855734 reinie.cordier@isp.uio.no
Bilde av Anne Kristin Dahl Dahl, Anne Kristin Universitetslektor +47-22844597 +47-22844597 a.k.dahl@ils.uio.no veiledning av nye lærere, norsk fagdidaktikk, gode lærerpraksiser, Lærerprofesjonalitet og profesjonsutvikling, ungdomstrinn i utvikling, veiledning- og mentorutdanning, veiledning, vurdering
Bilde av Crina Damsa Damsa, Crina Førsteamanuensis +47-22840725 crina.damsa@iped.uio.no Digitale læringsomgivelser, Student-sentrert læring, Pedagogikk, Høyere utdanning
Bilde av Stephan Daus Daus, Stephan 92433550 stephan.daus@cemo.uio.no
Bilde av Leidy Viviana Daza Ramos Daza Ramos, Leidy Viviana Stipendiat l.v.d.ramos@ils.uio.no
Bilde av Thomas de Lange de Lange, Thomas Førsteamanuensis +47-22858558 t.de.lange@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Aktivitetsteori, interaksjonsanalyse, Universitetspedagogikk
Bilde av Victoria de Leon Born de Leon Born, Victoria Stipendiat v.de.l.born@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet, Sosialisering
Bilde av Joke Dewilde Dewilde, Joke Førsteamanuensis joke.dewilde@ils.uio.no Flerspråklighet, Lingvistisk etnografi, Sosiolingvistikk, Literacy
Bilde av Vasiliki Diamanti Diamanti, Vasiliki Førsteamanuensis/Leder ved Oslo Assessment Intervention & Learning Lab +47-22856624 vasiliki.diamanti@isp.uio.no
Bilde av Gerke Doetjes Doetjes, Gerke Førsteamanuensis +47-22844851 gerke.doetjes@ils.uio.no Fremmedspråk, Fremmedspråkdidaktikk, Tysk
Bilde av Jan Arild Dolonen Dolonen, Jan Arild Senioringeniør +47-22840727 j.a.dolonen@uv.uio.no Pedagogikk, IKT og læring
Bilde av Enrica Donolato Donolato, Enrica Forsker enrica.donolato@isp.uio.no
Bilde av Liv Duesund Duesund, Liv Professor +47-22858072 +47-41497909 +1-510-378-8827 liv.duesund@isp.uio.no Uro i Skolen, Adferdsvansker, Spiseforstyrrelser, Selvoppfatning, Mesterlære, Ferdighetskunnskap, Kropp og læring, Fenomenologi, Tipasset fysisk aktivitet.