Personer med emneord «Læring og utdanning»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Torgeir Onstad Onstad, Torgeir Senior +47-22854049 torgeir.onstad@ils.uio.no Fagdidaktikk, Læring og utdanning, Matematikkdidaktikk
Bilde av Debora Carrai Carrai, Debora Førsteamanuensis +47 22857615 92636568 debora.carrai@ils.uio.no Fremmedspråk, Fremmedspråkundervisning, Fremmedspråk fagdidaktikk, Spansk didaktikk, Italiensk didaktikk, Motivasjon, Læring og utdanning
Bilde av Greta Björk Gudmundsdottir Gudmundsdottir, Greta Björk Professor +47 22855697 +47 94525222 g.b.gudmundsdottir@ils.uio.no Læring og utdanning, Praksis, IKT og læring, Lærerutdanningsforskning, Komparative og internasjonale studier
Bilde av Rolf Vegar Olsen Olsen, Rolf Vegar Professor +47 22844510 988 59376 r.v.olsen@cemo.uio.no Læring og utdanning, CEMO, Fagdidaktikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvantitative utdanningsanalyser, Læringsutbytte
Bilde av Dag T Oddssøn  Fjeldstad Fjeldstad , Dag T Oddssøn Senior d.t.o.fjeldstad@ils.uio.no Samfunnsfagdidaktikk, Fagdidaktikk, Læring og utdanning
Bilde av Britt Oda Fosse Fosse, Britt Oda Førsteamanuensis +47 22844598 b.o.fosse@ils.uio.no Læring og utdanning
Bilde av Eli Ottesen Ottesen, Eli Professor +47 22854280 eli.ottesen@ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Skoleutvikling, Lærerutdanning, Profesjonslæring
Bilde av Astrid Roe Roe, Astrid astrid.roe@ils.uio.no EKVA, Læring og utdanning, Fagdidaktikk
Bilde av Ann Elisabeth Gunnulfsen Gunnulfsen, Ann Elisabeth Førsteamanuensis +47 22858557 +4797759928 a.e.gunnulfsen@ils.uio.no Utdanningsledelse, Styring av utdanning, Læring, Læring og utdanning, CLEG, Nasjonale prøver, Testing, Læreplan
Bilde av Anne Grete Ebbesen Ebbesen, Anne Grete a.g.ebbesen@ils.uio.no Læring og utdanning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Kunnskap i skolen, Identitetsprosesser og utdanning
Bilde av Anne Kristin Bø Bø, Anne Kristin 95747756 a.k.bo@ils.uio.no Kunnskap i skolen, Elever og globalisering, Sosial kompetanse, Læring og utdanning, Identitetsprosesser og utdanning, Relasjonen lærer-elev, Klasseromsforskning
Bilde av Rita Elisabeth Hvistendahl Hvistendahl, Rita Elisabeth Dekan +47 22844030 97128718 r.e.hvistendahl@uv.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Norskdidaktikk
Bilde av Tor Colbjørnsen Colbjørnsen, Tor tor.colbjornsen@ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Styring av utdanning, skolen som organisasjon
Bilde av Svein Lie Lie, Svein svein.lie@ils.uio.no EKVA, Læring og utdanning
Bilde av Tove Stjern Frønes Frønes, Tove Stjern Forsker +47 22844397 91589591 t.s.frones@ils.uio.no Norskfaget, Læring og utdanning, EKVA, Fagdidaktikk, LEA, Læring og utdanning, Leseforståelse
Bilde av Trude Nilsen Nilsen, Trude Forsker +47 22854817 trude.nilsen@ils.uio.no LEA, EKVA, TIMSS, Kvantitative utdanningsanalyser, Læring og utdanning, Læringsutbytte, skolemiljø, Undervisningskvalitet
Bilde av Torunn Aanesland Strømme Strømme, Torunn Aanesland Førsteamanuensis +47 22840730 t.a.stromme@ils.uio.no Læring og utdanning
Bilde av Ruth Jensen Jensen, Ruth Førsteamanuensis +47 22844857 +4745411604 ruth.jensen@ils.uio.no Læring og utdanning, utdanningsledelse, sosiokulturell teori, Interaksjonsanalyse, Aktivitetsteori
Bilde av Tove Seiness Hunskaar Hunskaar, Tove Seiness Stipendiat +47 22854158 t.s.hunskaar@ils.uio.no Læring og utdanning
Hatlevik, Ove Edvard Professor o.e.hatlevik@ils.uio.no EKVA, Læringsstrategier, Psykometri, Læring og utdanning, Motivasjon
Bilde av Hege Kaarstein Kaarstein, Hege Forsker +47 22856602 hege.kaarstein@ils.uio.no Læring og utdanning, Undervisningskunnskap i matematikk, EKVA, TEDS-M, Fagdidaktikk, Matematikkdidaktikk, LEA
Bilde av Jon Magne Vestøl Vestøl, Jon Magne Professor +47 22844595 j.m.vestol@ils.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Klasseromsforskning, Læring og utdanning
Bilde av Jorunn Møller Møller, Jorunn +47 22857618 +47-95901843 jorunn.moller@ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Utdanningsreformer, Styring av skolen
Bilde av Eyvind Elstad Elstad, Eyvind Professor +47 22857613 eyvind.elstad@ils.uio.no Lærerutdanning, Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Kunnskap i skolen, Kvantitative utdanningsanalyser, Utdanningsreformer, Styring av skolen
Bilde av Eva Thue Vold Vold, Eva Thue Professor +47 22855052 e.t.vold@ils.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Fransk fagdidaktikk, Fremmedspråk