Personer med emneord «Pedagogikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anja Amundrud Amundrud, Anja Forsker +47 22840720 anja.amundrud@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Dialog i klasserommet
Bilde av Andres Arturo Araos Moya Araos Moya, Andres Arturo Stipendiat +47 22856635 a.a.a.moya@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, ICT
Bilde av Hans Christian Arnseth Arnseth, Hans Christian Professor +47-22855348 +47-92245443 h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Identitetprosesser og læring, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi
Bilde av Chanwoong Baek Baek, Chanwoong Postdoktor +47 22850452 +47 92972256 chanwoong.baek@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Utdanningspolitikk, Utdanningssosiologi
Bilde av Sofie Bastiansen Bastiansen, Sofie Stipendiat +47 22858578 sofie.bastiansen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Høyere utdanning, Klasseromsforskning, Dialogisk læring
Bilde av Eevi Elisabeth Beck Beck, Eevi Elisabeth Professor +47 22854259 e.e.beck@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, vitenskaps- og kunnskapssosiologi, Universitetspedagogikk
Bilde av Simona Bernotaite Bernotaite, Simona Stipendiat simona.bernotaite@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Utdanningspolitikk, Utdanningsreformer
Bilde av Afshan Bibi Bibi, Afshan Stipendiat +47 22854131 +47 92511085 afshan.bibi@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvalitativ metodologi
Bilde av Victoria de Leon Born Born, Victoria de Leon Stipendiat +47 93034345 +47 93034345 v.de.l.born@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet, Sosialisering
Bilde av Inga Bostad Bostad, Inga Professor +47 22842035 +47 93085191 inga.bostad@iped.uio.no Filosofi, Danning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Den nordiske utdanningsmodellenEx.phil., Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori
Bilde av Isabel Alexandra Brandenberger Brandenberger, Isabel Alexandra Stipendiat i.a.brandenberger@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring
Bilde av Siri Steffensen Bratlie Bratlie, Siri Steffensen Postdoktor +47 22857738 s.s.bratlie@iped.uio.no Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Bilde av Birgit  Brock-Utne Brock-Utne, Birgit Professor emeritus +47-22855394 birgit.brock-utne@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale studier
Bilde av Ivar Bråten Bråten, Ivar Professor +47 22855282 ivar.braten@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Pedagogikk
Bilde av Crina Damsa Damsa, Crina Førsteamanuensis +47 22840725 crina.damsa@iped.uio.no Digitale læringsomgivelser, Student-sentrert læring, Pedagogikk, Høyere utdanning
Bilde av Eirin Mo Danielsen Danielsen, Eirin Mo Vitenskapelig assistent e.m.danielsen@iped.uio.no Pedagogikk, Språkutvikling
Bilde av Jan Arild Dolonen Dolonen, Jan Arild Sjefingeniør +47 22840727 +47 40202461 j.a.dolonen@uv.uio.no Forskningsetikk, Personvern, GDPR, Databehandling, Datahåndtering, Pedagogikk, IKT og læring, Læringsanalyse
Bilde av Anne Grete Ebbesen Ebbesen, Anne Grete Professor emeritus a.g.ebbesen@ils.uio.no Læring og utdanning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Kunnskap i skolen, Identitetsprosesser og utdanning
Bilde av Mari Elken Elken, Mari mari.elken@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning
Bilde av Britt Ulstrup  Engelsen Engelsen, Britt Ulstrup Professor emeritus +47-22855281 b.u.engelsen@iped.uio.no Pedagogikk, Læreplanstudier, Utdanningsreformer
Bilde av Ola Andres Erstad Erstad, Ola Andres Professor +47 22855216 o.a.erstad@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Skoleutvikling, Formell og uformell læring
Bilde av Rachelle Esterhazy Esterhazy, Rachelle Førsteamanuensis +47 22858113 rachelle.esterhazy@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Universitetspedagogikk
Bilde av Aurora Jacobsen Evenshaug Evenshaug, Aurora Jacobsen a.j.evenshaug@iped.uio.no Pedagogikk, Danning, Pedagogisk filosofi
Bilde av German Garcia Grande Garcia Grande, German Stipendiat +47 22855303 +47 46788674 +47-46788674 g.g.grande@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Metode
Bilde av Øystein Gilje Gilje, Øystein Professor +47 22858186 41217141 oystein.gilje@uv.uio.no Pedagogikk, Barn og ungdoms utdanningsforløp, IKT og læring, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst