Personer - Side 3

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 51 - 75 av 114
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Thor Arnfinn KIeven KIeven, Thor Arnfinn Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 t.a.kleven@iped.uio.no Kvalitativ metodologi, Klasseromsforskning, Pedagogikk, Lærerutdanningsforskning, Kvantitativ metodologi
Bilde av John  Kjøbli Kjøbli, John Professor II +47- 93660252 john.kjobli@r-bup.no Pedagogikk, Sosioemosjonell utvikling, Forebygging
Bilde av Anders Kluge Kluge, Anders Forsker +47 22840710 anders.kluge@iped.uio.no Interaksjonsdesign, IKT og læring, Pedagogikk
Bilde av Rebecca Knoph Knoph, Rebecca Stipendiat +47 22857802 rebecca.knoph@iped.uio.no Pedagogikk, Kvantitativ metodologi, Språkutvikling, Testutvikling, Item Response Theory
Bilde av Svitlana Kucherenko Kucherenko, Svitlana Stipendiat +47 22840854 svitlana.kucherenko@iped.uio.no Språk og leseforståelse, Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Bilde av Tone Kvernbekk Kvernbekk, Tone Professor, stedfortredende instituttleder og undervisningsleder +47-22858164 tone.kvernbekk@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogisk filosofi
Bilde av Elisabeth Josefine Lackner Lackner, Elisabeth Josefine Stipendiat +47 22854012 +47 97734619 e.j.lackner@iped.uio.no Høyere utdanning, Utdanningsreformer, Pedagogikk, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner
Bilde av Leif Christian Lahn Lahn, Leif Christian Professor emeritus l.c.lahn@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring, IKT og læring, Kvalitativ metodologi, Voksenopplæring
Bilde av Jesper Eckhardt Larsen Larsen, Jesper Eckhardt Postdoktor +47 22844711 j.e.larsen@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningshistorie, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Bilde av Natalia Latini Latini, Natalia Stipendiat +47 22857033 natalia.latini@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Digitale læringsomgivelser
Bilde av Joshua Lawrence Lawrence, Joshua Professor +47 22858153 joshua.lawrence@iped.uio.no Pedgaogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Kvantitativ metodologi
Bilde av Ratib Lekhal Lekhal, Ratib Førsteamanuensis +47 22855528 ratib.lekhal@iped.uio.no Pedagogikk, Barnehage, Sosioemosjonell utvikling
Bilde av Arne Ola Lervåg Lervåg, Arne Ola Professor +47 22844701 a.o.lervag@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker, Pedagogikk
Bilde av Elin Rødahl Lie Lie, Elin Rødahl Stipendiat +47 22855607 e.r.lie@iped.uio.no Pedagogikk, Kjønnsforskning, Danning, Pedagogisk filosofi, Likestilling
Bilde av Sigmund Lieberg Lieberg, Sigmund Professor emeritus sigmund.lieberg@iped.uio.no Skoleutvikling, Pedagogikk, Didaktikk
Bilde av Fengshu Liu Liu, Fengshu Professor +47 22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Bilde av Sten  Ludvigsen Ludvigsen, Sten Dekan 22840712 95774652 stenl@iped.uio.no læring, kvalitative metoder, interaksjonsanalyse, vitenskapsteori
Bilde av Kirsten Hofgaard Lycke Lycke, Kirsten Hofgaard Professor emeritus +47-22855394 k.h.lycke@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Rådgivning og innovasjon, Universitetspedagogikk, Kvalitetssikring og vurdering
Bilde av Paola Løvland Løvland, Paola Seniorkonsulent +47 22844479 paola.lovland@iped.uio.no Universitetspedagogikk
Bilde av Lars Løvlie Løvlie, Lars Professor Emeritus +47-40248461 lars.lovlie@iped.uio.no Danning, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogikk
Bilde av Helgard Mahrdt Mahrdt, Helgard Statsstipendiat +47-22856974 +47-99356894 helgard.mahrdt@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål
Bilde av Olga Mukhina Mukhina, Olga Seniorkonsulent +47 22854286 olga.mukhina@iped.uio.no Forskningsadministrasjon, Studieadministrasjon, Timeplanlegging
Bilde av Åsa Mäkitalo Mäkitalo, Åsa Professor +47 22855033 asa.makitalo@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslisvlæring, Profesjonskunnskap
Bilde av Anders Mørch Mørch, Anders Professor +47 22840713 +4748021736 +47-48021736 anders.morch@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Arbeidslivslæring, Læring gjennom design, Samarbeidslæring, Sosioteknisk design, Læringsanalyse, Forskerutdanning
Bilde av Peter Maassen Maassen, Peter Professor +47 22844122 peter.maassen@iped.uio.no Høyere utdanning, Pedagogikk