English version of this page

Personer - Side 3

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 51 - 75 av 89
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lobna Mohamed Mohamed, Lobna Førstekonsulent +47 22854107 +47 22854107 lobna.mohamed@isp.uio.no Studieadministrasjon, Forskningsadministrasjon
Bilde av Riikka-Maija Mononen Mononen, Riikka-Maija Førsteamanuensis +47 22855638 r.m.mononen@isp.uio.no Matematikkvansker, Kartlegging, Intervensjon
Bilde av Ivar Morken Morken, Ivar Førsteamanuensis +47 22858123 ivar.morken@isp.uio.no Kultur, Migrasjon, Sosialisering, Funksjonshemning, Normalitet, Avvik, Skolebytte
Bilde av Guri Engernes Nielsen Nielsen, Guri Engernes Universitetslektor +47 22854438 g.e.nielsen@isp.uio.no Hørsel, Audiopedagogikk, Tinnitus, Hyperacusis/ Lydoverfølsomhet, Voksenrehabilitering
Bilde av Sven  Nilsen Nilsen, Sven Professor emeritus sven.nilsen@isp.uio.no Spesialundervisning, Tilpasset og inkluderende opplæring, Læreplanstudier, Utdanningsreformer, Individuelle opplæringsplaner, Evalueringsforskning, Mobbing, Uro i Skolen
Bilde av Courtenay Frazier Norbury Norbury, Courtenay Frazier Professor II +47440781260163 c.f.norbury@isp.uio.no
Bilde av Geir Nyborg Nyborg, Geir Førsteamanuensis +47 22859182 geir.nyborg@isp.uio.no rådgivning og innovasjon, tilpasset og inkluderende opplæring, Psykososiale vansker, spesialundervisning, spesialpedagogikk
Bilde av Kari-Anne Bottegård Næss Næss, Kari-Anne Bottegård Professor +47 22859163 +47-922 40 741 k.a.b.nass@isp.uio.no Spesialpedagogikk, spesialundervisning, språkutvikling og språkvansker, leseutvikling- og lesevansker, utviklingshemming, Down syndrom
Bilde av Athanasios Protopapas Protopapas, Athanasios Professor +47 22857705 athanasios.protopapas@isp.uio.no
Bilde av Kristin Rogde Rogde, Kristin Førsteamanuensis +47 22857822 kristin.rogde@isp.uio.no Pedagogikk, Språkutvikling og språkvansker, Leseforståelse
Bilde av Anne-Lise Rygvold Rygvold, Anne-Lise Universitetslektor a.l.rygvold@isp.uio.no Logopedi, Språkutvikling og språkvansker, Utenlandsadopsjon, Spesialpedagogikk
Bilde av Hanne Røe-Indregård Røe-Indregård, Hanne Stipendiat +47 22858045 hanne.roe-indregard@isp.uio.no
Bilde av Astrid Marie Jorde Sandsør Sandsør, Astrid Marie Jorde Forsker +47 22855734 a.m.j.sandsor@isp.uio.no
Bilde av Gülbin Sengül Inal Sengül Inal, Gülbin Stipendiat +47 41270107 g.s.inal@isp.uio.no
Bilde av Hanne Marie Høybråten Sigstad Sigstad, Hanne Marie Høybråten Førsteamanuensis +47 22858127 h.m.h.sigstad@isp.uio.no Adferdsrelaterte lærevansker, Habilitering og rehabilitering, Spesialpedagogikk, Tilpasset og inkluderende opplæring, Utviklingshemning, Sjeldne funksjonshemninger, Mestring og livskvalitet hos utsatte grupper.
Bilde av Kristin Simonsen Simonsen, Kristin Stipendiat +47 22857326 +47 95156557 kristin.simonsen@isp.uio.no
Bilde av Åse Sjøstrand Sjøstrand, Åse Stipendiat +47 22858133 ase.sjostrand@isp.uio.no Logopedi, Stamming, Taleflytvansker, Barnehagebarn
Bilde av Kjell Skogen Skogen, Kjell Professor emeritus +47 67586727 kjell.skogen@isp.uio.no
Bilde av Renée  Speyer Speyer, Renée Professor +47 22858140 renee.speijer@isp.uio.no
Bilde av Kristine Stadskleiv Stadskleiv, Kristine Førsteamanuensis +47 22856730 kristine.stadskleiv@isp.uio.no
Sundström, Simon Førsteamanuensis simon.sundstrom@isp.uio.no
Bilde av Reidun Synnøve  Tangen Tangen, Reidun Synnøve Professor emeritus +47-22858059 r.s.tangen@isp.uio.no Skolelivskvalitet, Opplæringsvilkår, Elevsamtale, Elev-lærer-relasjonen, Foreldre-skole-samarbeid, Drop out, Vitenskapsteori, Forskningsmetode, Forskningsetikk
Bilde av Luca Tateo Tateo, Luca Professor +47 22859462 luca.tateo@isp.uio.no
Bilde av Steinar Theie Theie, Steinar Universitetslektor +47 22858058 +47 90841167 steinar.theie@isp.uio.no
Theisens, Frida Universitetslektor frida.theisens@isp.uio.no Logopedi, språk, språkutvikling og språkvansker