Personer - Side 3

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 51 - 75 av 83
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Sven  Nilsen Nilsen, Sven Professor emeritus sven.nilsen@isp.uio.no Spesialundervisning, Tilpasset og inkluderende opplæring, Læreplanstudier, Utdanningsreformer, Individuelle opplæringsplaner, Evalueringsforskning, Mobbing, Uro i Skolen
Bilde av Courtenay Frazier Norbury Norbury, Courtenay Frazier Professor II c.f.norbury@isp.uio.no
Bilde av Geir Nyborg Nyborg, Geir Førsteamanuensis +47 22859182 geir.nyborg@isp.uio.no rådgivning og innovasjon, tilpasset og inkluderende opplæring, Psykososiale vansker, spesialundervisning, spesialpedagogikk
Bilde av Kari-Anne Bottegaard Næss Næss, Kari-Anne Bottegaard Professor +47 22859163 +47-922 40 741 k.a.b.nass@isp.uio.no Spesialpedagogikk, spesialundervisning, språkutvikling og språkvansker, leseutvikling- og lesevansker, utviklingshemming, Down syndrom
Bilde av Snorre Ostad Ostad, Snorre Professor emeritus +47 22858059 snorre.ostad@isp.uio.no
Bilde av Athanasios Protopapas Protopapas, Athanasios Professor +47 22857705 athanasios.protopapas@isp.uio.no
Bilde av Anne-Lise Rygvold Rygvold, Anne-Lise +47 22858078 a.l.rygvold@isp.uio.no Logopedi, Språkutvikling og språkvansker, Utenlandsadopsjon, Spesialpedagogikk
Bilde av Hanne Røe-Indregård Røe-Indregård, Hanne Stipendiat +47 22858045 hanne.roe-indregard@isp.uio.no
Bilde av Sara Elisabeth Sellevold Orning Sellevold Orning , Sara Elisabeth Postdoktor - Institutt for spesialpedagogikk +47-22858109 s.e.s.orning@isp.uio.no Disability Studies, funksjonshemmingsteori, normalitet, kjønn
Bilde av Hanne Marie Høybråten Sigstad Sigstad, Hanne Marie Høybråten Førsteamanuensis +47 22858127 h.m.h.sigstad@isp.uio.no Adferdsrelaterte lærevansker, Habilitering og rehabilitering, Spesialpedagogikk, Tilpasset og inkluderende opplæring, Utviklingshemning, Sjeldne funksjonshemninger, Mestring og livskvalitet hos utsatte grupper.
Bilde av Åse Sjøstrand Sjøstrand, Åse Stipendiat +47 22858133 ase.sjostrand@isp.uio.no Logopedi, Stamming, Taleflytvansker, Barnehagebarn
Bilde av Kjell Skogen Skogen, Kjell Professor emeritus +47 67586727 kjell.skogen@isp.uio.no
Bilde av Stine Solberg Solberg, Stine Stipendiat +47 22858134 stine.solberg@isp.uio.no Psykososiale vansker, Innagerende atferd
Bilde av Renee Speyer Speyer, Renee Professor +47 22858140 renee.speyer@isp.uio.no
Bilde av Kristine Stadskleiv Stadskleiv, Kristine Førsteamanuensis +47 22856730 kristine.stadskleiv@isp.uio.no
Bilde av Reidun Synnøve  Tangen Tangen, Reidun Synnøve Professor emeritus +47-22858059 r.s.tangen@isp.uio.no Skolelivskvalitet; Opplæringsvilkår; Elevsamtale; Elev-lærer-relasjonen; Foreldre-skole-samarbeid; Drop out; Vitenskapsteori; Forskningsmetode; Forskningsetikk
Bilde av Luca Tateo Tateo, Luca Førsteamanuensis +47 22859462 luca.tateo@isp.uio.no
Bilde av Steinar Theie Theie, Steinar Førsteamanuensis +47 22858058 +47 90841167 steinar.theie@isp.uio.no
Bilde av Sibel Thorsen Thorsen, Sibel Seniorkonsulent +47 22841631 sibel.thorsen@isp.uio.no Bachelorteam, Studieadministrasjon
Bilde av Terje Ulv Throndsen Throndsen, Terje Ulv Stipendiat +47 22858135 +47 92402294 +4792402294 t.u.throndsen@isp.uio.no
Bilde av Anna Dyrkorn Tjora Tjora, Anna Dyrkorn Førstekonsulent +47 22857859 a.d.tjora@isp.uio.no
Bilde av Janne von Koss  Torkildsen Torkildsen, Janne von Koss Professor +47-22845016 +47-41567114 +47-41567114 j.v.k.torkildsen@isp.uio.no Kognitiv nevrovitenskap, Logopedi, Språkutvikling og språkvansker, Læringsmekansimer, Spesialpedagogikk
Bilde av Marika Vartun Vartun, Marika Avdelingsleder +47 22855019 marika.vartun@isp.uio.no Forskningsadministrasjon, Forsknings og Internasjonaliseringsteam, Eksternfinansiering, Forskerutdanning, Forskningskommunikasjon, Nettredaksjon
Bilde av Sietske van Viersen Viersen, Sietske van Postdoktor s.van.viersen@isp.uio.no
Bilde av Ona Bø Wie Wie , Ona Bø Professor / instituttleder +47-22858051 +47-90920274 o.b.wie@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Audiopedagogikk, Språkutvikling og språkvansker