Personer

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 1 - 25 av 159
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lisbeth M.  Brevik Brevik, Lisbeth M. Førsteamanuensis og Forskerutdanningskoordinator +47 22856330 +47 90036500 90036500 l.m.brevik@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Lesing, Vurdering, Yrkesretting, Læring og utdanning, Klasseromsforskning
Bilde av Hedvig Abrahamsen Abrahamsen, Hedvig Førsteamanuensis 91355272 hedvig.abrahamsen@ils.uio.no Utdanningsledelse, styring og ledelse, læring og utvikling
Bilde av Shilan Ahmadian Ahmadian, Shilan shilan.ahmadian@ils.uio.no
Bilde av Helmer Aslaksen Aslaksen, Helmer Førsteamanuensis +47 22844482 helmer.aslaksen@ils.uio.no Matematikkdidaktikk, Matematikk, Astronomi
Bilde av Jonas Bakken Bakken, Jonas Førsteamanuensis +47 22845848 jonas.bakken@ils.uio.no Norskdidaktikk, retorikk, barnelitteratur, økokritikk, utdanning for bærekraftig utvikling
Bilde av Ingrid Rodrick Beiler Beiler, Ingrid Rodrick Stipendiat +47 93271530 i.r.beiler@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Flerspråklighet, Klasseromsforskning, Skriving, Læring og utdanning, Sosiolingvistikk, Språktilegnelse, Språkvitenskap og lingvistikk, Lingvistisk etnografi, Engelsk
Bilde av Ole Kristian Bergem Bergem, Ole Kristian Forsker +47 22844125 o.k.bergem@ils.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Matematikkdidaktikk, Klasseromsforskning, EKVA
Bhatti, Sanam Tariq Førstekonsulent +47 22841847 s.t.bhatti@ils.uio.no
Bilde av Åslaug Bjerke Bjerke, Åslaug Vitenskapelig assistent aslaug.bjerke@uv.uio.no
Bilde av Julius Kristjan Björnsson Björnsson, Julius Kristjan Forsker +47 22857719 +47 91134593 +4791134593 +47 91134593 j.k.bjornsson@ils.uio.no Nasjonale prøver, EKVA, Psykometri
Bilde av Marte Blikstad-Balas Blikstad-Balas, Marte Professor 90824582 908 24 582 marte.blikstad-balas@ils.uio.no Læring og utdanning, Kunnskap i skolen, Klasseromsforskning, Leseforståelse, Tekstbasert læring, Fagdidaktikk, Norskfaget
Blokkhus, Simen Jansen Konsulent +47 915 80 881 simenjb@student.uv.uio.no VIST, studentrekruttering
Bratting, Karianne Berg Seniorkonsulent 93265950 k.b.bratting@ils.uio.no Matematikkdidaktikk, EKVA, Kartlegging, Assessment, Computer-based assessment, LEA, Large-scale assessments, Numeracy
Bilde av Gøril Brataas Brataas, Gøril Stipendiat +4795186788 goril.brataas@ils.uio.no Norskdidaktikk, Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning, Veiledning, Fagdidaktikk, Undervisning, Klasseromsforskning, Praksis
Bilde av Ruben Bredal Bredal, Ruben Konsulent rubenbre@student.uv.uio.no Arrangementer, Lektorprogrammet, Ledelse, VIST, QUINT, Grafisk design
Bilde av Anne Kristin Bø Bø, Anne Kristin 95747756 a.k.bo@ils.uio.no Kunnskap i skolen, Elever og globalisering, Sosial kompetanse, Læring og utdanning, Identitetsprosesser og utdanning, Relasjonen lærer-elev, Klasseromsforskning
Bilde av Debora Carrai Carrai, Debora Førsteamanuensis +47 22857615 +4792636568 92636568 debora.carrai@ils.uio.no Fremmedspråk, Fremmedspråkundervisning, Fremmedspråk fagdidaktikk, Spansk didaktikk, Italiensk didaktikk, Motivasjon, Læring og utdanning
Bilde av Torgeir Christiansen Christiansen, Torgeir Senioringeniør +47 22854137 torgeir.christiansen@ils.uio.no Lokal-it
Bilde av Tor Colbjørnsen Colbjørnsen, Tor Førstelektor +47 22855283 tor.colbjornsen@ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Styring av utdanning, skolen som organisasjon
Bilde av Anne Kristin Dahl Dahl, Anne Kristin Universitetslektor +47 22844597 +47 22844597 97100097 a.k.dahl@ils.uio.no Lærerprofesjonalitet og profesjonsutvikling, veiledning, veiledning- og mentorutdanning, norsk fagdidaktikk, vurdering, gode lærerpraksiser, veiledning av nye lærere, ungdomstrinn i utvikling
Bilde av Leidy Viviana Daza Ramos Daza Ramos, Leidy Viviana Stipendiat l.v.d.ramos@ils.uio.no
Bilde av Joke Dewilde Dewilde, Joke Førsteamanuensis joke.dewilde@ils.uio.no Flerspråklighet, Lingvistisk etnografi, Sosiolingvistikk, Literacy
Bilde av Maria Dikova Dikova, Maria Seniorrådgiver +47 22858898 maria.dikova@ils.uio.no Nordisk senter for fremragende forskning, Forskningsadministrasjon, forskningssamarbeid, internkommunikasjon, nettpublisering, nettredaktør
Bilde av Gerke (Gerard) Doetjes Doetjes, Gerke (Gerard) Førsteamanuensis og undervisningsleder +47 22844851 gerke.doetjes@ils.uio.no Fremmedspråk, Fremmedspråkdidaktikk, Tyskdidaktikk
Bilde av Toril Eggen Eggen, Toril Rådgiver +47 22855301 toril.eggen@ils.uio.no Redaktør, Web, Forskningsadministrasjon, Forskerutdanning, Forskningsformidling