Personer

Søk etter ansatte og studenter

 

Personer 1 - 25 av 162
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lisbeth M.  Brevik Brevik, Lisbeth M. Førsteamanuensis og Forskerutdanningskoordinator +47 22856330 +47 90036500 90036500 l.m.brevik@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Lesing, Vurdering, Yrkesretting, Læring og utdanning, Klasseromsforskning
Bilde av Helmer Aslaksen Aslaksen, Helmer Førsteamanuensis +47 22844482 helmer.aslaksen@ils.uio.no Matematikkdidaktikk, Matematikk, Astronomi
Bilde av Jonas Bakken Bakken, Jonas Førsteamanuensis +47 22845848 jonas.bakken@ils.uio.no Norskdidaktikk, retorikk, barnelitteratur, økokritikk, utdanning for bærekraftig utvikling
Bilde av Mukadder Baran Baran, Mukadder Forsker mukadder.baran@ils.uio.no Kjemiundervisning, utforskende arbeidsmåter, Lærerutdanning
Bilde av Ingrid Rodrick Beiler Beiler, Ingrid Rodrick Stipendiat i.r.beiler@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Flerspråklighet, Klasseromsforskning, Skriving, Læring og utdanning, Sosiolingvistikk, Språktilegnelse, Språkvitenskap og lingvistikk, Lingvistisk etnografi, Engelsk
Bilde av Ole Kristian Bergem Bergem, Ole Kristian Forsker +47 22844125 o.k.bergem@ils.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Matematikkdidaktikk, Klasseromsforskning, EKVA
Bhatti, Sanam Tariq Førstekonsulent +47 22841847 s.t.bhatti@ils.uio.no
Bilde av Julius Kristjan Björnsson Björnsson, Julius Kristjan Forsker +47 22857719 +47 91134593 +4791134593 +47 91134593 j.k.bjornsson@ils.uio.no Nasjonale prøver, EKVA, Psykometri
Bilde av Marte Blikstad-Balas Blikstad-Balas, Marte Professor 90824582 908 24 582 marte.blikstad-balas@ils.uio.no Læring og utdanning, Kunnskap i skolen, Klasseromsforskning, Leseforståelse, Tekstbasert læring, Fagdidaktikk, Norskfaget
Bratting, Karianne Berg Seniorkonsulent 93265950 k.b.bratting@ils.uio.no Matematikkdidaktikk, Læring og utdanning, EKVA, Kartlegging, Assessment, Computer-based assessment, children and youth education, Item Response Theory, LEA, Large-scale assessments, Mathematical learning difficulties, Mathematics, Numeracy
Bilde av Gøril Brataas Brataas, Gøril Stipendiat +4795186788 goril.brataas@ils.uio.no Norskdidaktikk, Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning, Veiledning, Fagdidaktikk, Undervisning, Klasseromsforskning, Praksis
Bilde av Ruben Bredal Bredal, Ruben Konsulent rubenbre@student.uv.uio.no Arrangementer, Ledelse, Lektorprogrammet, VIST, QUINT, Grafisk design
Bilde av Nils Fredrik Buchholtz Buchholtz, Nils Fredrik Førsteamanuensis +47 22844593 n.f.buchholtz@ils.uio.no Lærerutdanningsforskning, Matematikkdidaktikk, Lærerprofesjonalitet og profesjonsutvikling
Bilde av David Andrew Burke Burke, David Andrew Førstekonsulent d.a.burke@ils.uio.no PPU, Studieadministrasjon
Baade, Knut-Eirik Konsulent k.e.baade@ils.uio.no
Bilde av Debora Carrai Carrai, Debora Førsteamanuensis +47 22857615 +4792636568 92636568 debora.carrai@ils.uio.no Fremmedspråk, Fremmedspråkundervisning, Fremmedspråk fagdidaktikk, Spansk didaktikk, Italiensk didaktikk, Motivasjon, Læring og utdanning
Bilde av Torgeir Christiansen Christiansen, Torgeir Senioringeniør +47 22854137 torgeir.christiansen@ils.uio.no Lokal-it
Bilde av Tor Colbjørnsen Colbjørnsen, Tor Førstelektor +47 22855283 tor.colbjornsen@ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Styring av utdanning, skolen som organisasjon
Bilde av Anne Kristin Dahl Dahl, Anne Kristin Universitetslektor +47 22844597 +47 22844597 a.k.dahl@ils.uio.no veiledning av nye lærere, norsk fagdidaktikk, gode lærerpraksiser, Lærerprofesjonalitet og profesjonsutvikling, ungdomstrinn i utvikling, veiledning- og mentorutdanning, veiledning, vurdering
Bilde av Leidy Viviana Daza Ramos Daza Ramos, Leidy Viviana Stipendiat l.v.d.ramos@ils.uio.no
Bilde av Joke Dewilde Dewilde, Joke Førsteamanuensis joke.dewilde@ils.uio.no Flerspråklighet, Lingvistisk etnografi, Sosiolingvistikk, Literacy
Bilde av Maria Dikova Dikova, Maria Seniorrådgiver +47 22858898 maria.dikova@ils.uio.no Nordisk senter for fremragende forskning, Forskningsadministrasjon, forskningssamarbeid, internkommunikasjon, nettpublisering, nettredaktør
Bilde av Gerke Doetjes Doetjes, Gerke Førsteamanuensis +47 22844851 gerke.doetjes@ils.uio.no Fremmedspråk, Fremmedspråkdidaktikk, Tyskdidaktikk
Bilde av Toril Eggen Eggen, Toril Rådgiver +47 22855301 toril.eggen@ils.uio.no Redaktør, Web, Forskningsadministrasjon, Forskerutdanning, Forskningsformidling
Bilde av Eyvind Elstad Elstad, Eyvind Professor +47 22857613 eyvind.elstad@ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Kunnskap i skolen, Kvantitative utdanningsanalyser, Utdanningsreformer, Styring av skolen