Vitenskapelige ansatte

Personer 1 - 25 av 285
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hedvig Neerland Abrahamsen Abrahamsen, Hedvig Neerland Førsteamanuensis 91355272 h.n.abrahamsen@ils.uio.no Utdanningsledelse, styring og ledelse, læring og utvikling
Bilde av Shilan Ahmadian Ahmadian, Shilan Offentlig PhD +47 906 06 813
Bilde av Tonje Amland Amland, Tonje Universitetslektor +47 22858027 +47 45046746 tonje.amland@isp.uio.no Matematikkvansker, Utviklingspsykologi, meta-analyse, systematic reviews, Structural equation modeling, Numeracy
Bilde av Anja Amundrud Amundrud, Anja Postdoktor +47 22840720 +47 47342421 anja.amundrud@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Dialog i klasserommet
Bilde av Bettina Gamskjær Andersen Andersen, Bettina Gamskjær Universitetslektor b.g.andersen@isp.uio.no
Bilde av Eva-Mari Andersen Andersen, Eva-Mari Stipendiat +47 22858126 +47 97086592 e.m.andersen@isp.uio.no somatisk sykdom, psykisk sykdom, kreft, kreftoverlevende, stress og mestring, sorg, jevnaldrenderelasjoner, disability studies
Bilde av Björn Andersson Andersson, Björn Førsteamanuensis bjorn.andersson@cemo.uio.no
Bilde av Øistein Anmarkrud Anmarkrud, Øistein Professor +47-22858046 oistein.anmarkrud@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Leseforståelse, Tekstbasert læring, Motivasjon
Bilde av Andres Arturo Araos Moya Araos Moya, Andres Arturo Stipendiat +47 22856635 a.a.a.moya@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, ICT
Bilde av Jose Manuel Arencibia Aleman Arencibia Aleman, Jose Manuel Stipendiat +47 22844415 j.m.a.aleman@cemo.uio.no
Bilde av Hans Christian Arnseth Arnseth, Hans Christian Professor +47-22855348 +47-92245443 h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Identitetprosesser og læring, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi
Bilde av Helmer Aslaksen Aslaksen, Helmer Førsteamanuensis +47 22844482 +4746234554 helmer.aslaksen@ils.uio.no Matematikkdidaktikk, Matematikk, Astronomi
Bilde av Jonas Bakken Bakken, Jonas Professor i norskdidaktikk og faglig leder av Lektorprogrammet +4722845848 jonas.bakken@ils.uio.no Norskdidaktikk, retorikk, barnelitteratur, økokritikk, utdanning for bærekraftig utvikling
Bilde av Rebecca Linnéa Söderström Barreng Barreng, Rebecca Linnéa Söderström Forsker 45861190 r.l.s.barreng@ils.uio.no
Bilde av Sofie Bastiansen Bastiansen, Sofie Stipendiat +47 22858578 sofie.bastiansen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Høyere utdanning, Klasseromsforskning, Dialogisk læring
Bilde av Eevi Elisabeth Beck Beck, Eevi Elisabeth Professor +47 22854259 e.e.beck@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, vitenskaps- og kunnskapssosiologi, Universitetspedagogikk
Bilde av Ole Kristian Bergem Bergem, Ole Kristian o.k.bergem@ils.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Matematikkdidaktikk, Klasseromsforskning, EKVA
Bilde av Simona Bernotaite Bernotaite, Simona Stipendiat simona.bernotaite@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Utdanningspolitikk, Utdanningsreformer
Bilde av Afshan Bibi Bibi, Afshan Stipendiat +47 22854131 afshan.bibi@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvalitativ metodologi
Bilde av Gunnar Bjørnebekk Bjørnebekk, Gunnar Professor +47 22858067 gunnar.bjornebekk@isp.uio.no Motivasjon, Læring, Aggresjon
Bilde av Julius Kristjan Bjørnsson Bjørnsson, Julius Kristjan Forsker +47 22857719 +47 91134593 +47 91134593 j.k.bjornsson@ils.uio.no Nasjonale prøver, EKVA, Psykometri
Bilde av Marte Blikstad-Balas Blikstad-Balas, Marte Professor 90824582 908 24 582 marte.blikstad-balas@ils.uio.no Læring og utdanning, Kunnskap i skolen, Klasseromsforskning, Leseforståelse, Tekstbasert læring, Fagdidaktikk, Norskfaget
Bilde av Sigrid Blömeke Blömeke, Sigrid Senterleder +47 46418755 sigrid.blomeke@cemo.uio.no Lærerkompetanse, internasjonale studier, evnetester, prestasjonsmåling
Bilde av Nicolai Topstad Borgen Borgen, Nicolai Topstad Forsker +47 22858044 n.t.borgen@isp.uio.no
Bilde av Victoria de Leon Born Born, Victoria de Leon Stipendiat +47 93034345 v.de.l.born@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet, Sosialisering