Vitenskapelige ansatte

Personer 1 - 25 av 254
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Azita Afsar Afsar, Azita Universitetslektor +47-22857326 azita.afsar@iped.uio.no Didaktikk, Læreplanstudier, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogikk, Danning, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Kunnskap i skolen, Utdanningsreformer, Systemteori
Bilde av Parisa Afshin Afshin, Parisa Stipendiat +47-22858326 parisa.afshin@iped.uio.no Pedagogikk, Entreprenørskap, Organisasjonsteori, Innovasjon
Amland, Tonje Stipendiat tonje.amland@isp.uio.no
Bilde av Anja Amundrud Amundrud, Anja Stipendiat +47-22840720 anja.amundrud@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Dialog i klasserommet
Bilde av Øistein Anmarkrud Anmarkrud, Øistein Professor +47-22858046 oistein.anmarkrud@isp.uio.no Leseforståelse, Motivasjon, Spesialpedagogikk, Tekstbasert læring
Bilde av Anne Arnesen Arnesen, Anne Forsker +47-22859190 anne.arnesen@isp.uio.no Barns sosiale utvikling, Språk og leseutvikling, Kartlegging og utredning, Tidlig intervensjon
Bilde av Hans Christian Arnseth Arnseth, Hans Christian Professor og forskningsleder +47-22855348 +47-92245443 h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Identitetprosesser og læring, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi
Bilde av Helmer Aslaksen Aslaksen, Helmer Førsteamanuensis +47-22844482 helmer.aslaksen@ils.uio.no Matematikk, Astronomi, Matematikkdidaktikk
Bilde av Pirjo Aunio Aunio, Pirjo Professor II p.a.aunio@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Matematikkvansker
Bilde av Jonas Bakken Bakken, Jonas Førsteamanuensis +47-22845848 jonas.bakken@ils.uio.no Norskdidaktikk, retorikk, barnelitteratur, økokritikk, utdanning for bærekraftig utvikling
Bilde av Siri Sofie Vasrud Bastiansen Bastiansen, Siri Sofie Vasrud Stipendiat s.s.v.bastiansen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Høyere utdanning, Klasseromsforskning, Dialogisk læring
Bilde av Christian  Beck Beck, Christian Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 c.w.beck@iped.uio.no Pedagogikk, Samfunnsrettet pedagogikk, Sosialisering, Hjemmeundervisning, Deskoling
Bilde av Eevi Elisabeth Beck Beck, Eevi Elisabeth Professor +47-22854259 e.e.beck@iped.uio.no vitenskaps- og kunnskapssosiologi, IKT og læring, Pedagogikk
Bilde av Ingrid Rodrick Beiler Beiler, Ingrid Rodrick Stipendiat i.r.beiler@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Flerspråklighet, Klasseromsforskning, Skriving, Læring og utdanning, Sosiolingvistikk, Språktilegnelse, Språkvitenskap og lingvistikk, Lingvistisk etnografi, Engelsk
Bilde av Ole Kristian Bergem Bergem, Ole Kristian Forsker +47-22844125 o.k.bergem@ils.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Matematikkdidaktikk, Klasseromsforskning, EKVA
Bilde av Julius Kristjan Björnsson Björnsson, Julius Kristjan Forsker +47-22857719 +47-91134593 +4791134593 +47 91134593 j.k.bjornsson@ils.uio.no Nasjonale prøver, EKVA, Psykometri
Bilde av Marte Blikstad-Balas Blikstad-Balas, Marte Førsteamanuensis +47-22850223 90824582 908 24 582 marte.blikstad-balas@ils.uio.no Fagdidaktikk, Klasseromsforskning, Norskfaget, Tekstbasert læring, Læring og utdanning, Leseforståelse, Kunnskap i skolen
Bilde av Arild Boman Boman, Arild Førsteamanuensis emeritus +47-22840700 +47-22840731 arild.boman@iped.uio.no Pedagogikk, Kommunikasjon, Elektronisk kunst, Kunnskapskanalen
Bilde av Inga Bostad Bostad, Inga Professor +47-22842035 +47-93085191 inga.bostad@iped.uio.no Filosofi, Danning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Ex.phil., Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori
Bilde av Christian Brandmo Brandmo, Christian Førsteamanuensis +47 22855243 christian.brandmo@uv.uio.no
Bilde av Christian Brandmo Brandmo, Christian Førsteamanuensis +47 22855243 +47 90208596 christian.brandmo@ils.uio.no Læring og utdanning, Utdanningsledelse, Motivasjon, Læringsteori, Metakognisjon, Personlig epistemologi
Bilde av Siri Steffensen Bratlie Bratlie, Siri Steffensen Stipendiat +47-22857738 s.s.bratlie@isp.uio.no
Brataas, Gøril Universitetslektor 95186788 goril.brataas@ils.uio.no
Bilde av Lisbeth M. Brevik Brevik, Lisbeth M. Førsteamanuensis +47-22856330 +47-90036500 90036500 l.m.brevik@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Lesing, Vurdering, Yrkesretting, Læring og utdanning, Klasseromsforskning
Bilde av Ellen Iren Brinchmann Brinchmann, Ellen Iren Postdoktor +47-22854877 e.i.brinchmann@isp.uio.no