Vitenskapelige ansatte - Side 5

Personer 101 - 125 av 294
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kristin Helstad Helstad, Kristin 95273101 kristin.helstad@ils.uio.no Utdanningsledelse, Læring og utdanning, Norskdidaktikk, Skoleutvikling
Bilde av Per  Hetland Hetland, Per Professor emeritus +47-98888166 per.hetland@iped.uio.no IKT og læring, Kunnskapsorganisasjoner, Kommunikasjon av forskning og teknologi
Bilde av Hanne Næss Hjetland Hjetland, Hanne Næss Postdoktor +47 22858111 +47 97545122 h.n.hjetland@isp.uio.no Leseforståelse, Språkutvikling, systematic reviews
Bilde av Kjetil Horn Hogstad Hogstad, Kjetil Horn Universitetslektor +47 22844883 k.h.hogstad@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Danning, Ontologi
Bilde av Hansjörg  Hohr Hohr, Hansjörg Professor emeritus hansjorg.hohr@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Estetikk, Lek, Folkeeventyr, Danning, Demokrati
Bilde av Silje Hokstad Hokstad, Silje Stipendiat +47 22858107 +47 48110271 silje.hokstad@isp.uio.no
Bilde av Arne Hole Hole, Arne Førsteamanuensis +47 22855048 arne.hole@ils.uio.no Matematikk, Matematikkdidaktikk, TIMSS
Bilde av Magnus Hontvedt Hontvedt, Magnus Førsteamanuensis magnus.hontvedt@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Høyere utdanning, Universitetspedagogikk
Bilde av Charles Hulme Hulme, Charles Professor II charles.hulme@isp.uio.no
Bilde av Laura Isabelle Hultberg Hultberg, Laura Isabelle Stipendiat +47 45433892 l.i.hultberg@ils.uio.no utdanning for bærekraft, Kritisk pedagogikk, Demokrati, Geografididaktikk, Samfunnsfagdidaktikk, Øko-marxisme, Post-politikk, Historisk materialisme
Bilde av Tove Seiness Hunskaar Hunskaar, Tove Seiness Stipendiat +47 22854158 +47 48076074 t.s.hunskaar@ils.uio.no Læring og utdanning
Bilde av Rita Elisabeth Hvistendahl Hvistendahl, Rita Elisabeth Dekan +47 22844030 97128718 r.e.hvistendahl@uv.uio.no Læring og utdanning, Fagdidaktikk, Norskdidaktikk
Bilde av Bernadette Hörmann Hörmann, Bernadette bernadette.hormann@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Didaktikk, Danning
Bilde av Haakon Eidem Haakstad Haakstad, Haakon Eidem Stipendiat +47 22844481 h.e.haakstad@cemo.uio.no
Idsøe, Thormod Professor thormod.idsoe@isp.uio.no
Bilde av Silje Merethe Hansen Ingebretsen Ingebretsen, Silje Merethe Hansen Stipendiat +47 22855304 +47 99462326 s.m.h.ingebretsen@isp.uio.no
Bilde av Hilde Marie Madsø Jacobsen Jacobsen, Hilde Marie Madsø Stipendiat +47 22844821 h.m.m.jacobsen@ils.uio.no
Bilde av Vanja Røkkum Jahnsen Jahnsen, Vanja Røkkum v.r.jahnsen@ils.uio.no Norskdidaktikk, skrivedidaktikk, klasseromsforskning, design-based research
Bilde av Harald Haraldssøn Jarning Jarning, Harald Haraldssøn +47 22856283 h.h.jarning@iped.uio.no Didaktikk, Pedagogikk, Lærerutdanning, Utdanningshistorie
Bilde av Fredrik Jensen Jensen, Fredrik Forsker +47 22844591 fredrik.jensen@ils.uio.no
Bilde av Ragnhild Engdal Jensen Jensen, Ragnhild Engdal Stipendiat r.e.jensen@ils.uio.no EKVA
Bilde av Ruth Jensen Jensen, Ruth Førsteamanuensis +47 22844857 +4745411604 ruth.jensen@ils.uio.no Læring og utdanning, utdanningsledelse, sosiokulturell teori, Interaksjonsanalyse, Aktivitetsteori
Bilde av Inga Staal  Jenset Jenset, Inga Staal Førsteamanuensis 22855042 98853440 i.s.jenset@ils.uio.no Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning, Praksis, Pedagogikk, Fagdidaktikk, Klasseromsforskning
Bilde av Doris Jorde Jorde, Doris Professor og leder av ProTed +47 22856110 +47 93406990 93406990 doris.jorde@ils.uio.no
Bilde av Karl Øyvind Jordell Jordell, Karl Øyvind Professor emeritus +47 98478054 k.o.jordell@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning